adcov.com

Co to jest zapalenie opon mózgowych i Cocci Czy to powodować wysypkę?

Co to jest zapalenie opon mózgowych i Cocci Czy to powodować wysypkę?


Ziarenkowce meningitis występuje, gdy kokcydioidomykoza grzybów (często nazywana "ziarniaki") rozciąga się z płuc do mózgu, powodując infekcję okładziny mózgu. Ziarniaki mieszka w suchym, zasadowym gleby i często wdychane do płuc ludzi, którzy żyją w dolinach pustynnych. Z tego powodu, kokcydioidomykoza jest często nazywany "gorączki doliny". Ziarniaki zapalenie opon występuje najczęściej u młodych mężczyzn rasy kaukaskiej. Chociaż nie można całkowicie wyleczyć, śmiertelność zmniejszyła się dramatycznie w ciągu ostatnich 50 lat.

Objawy

Wysypki są objawem grzyba kokcydioidomykoza, ale nie rozprzestrzeniania się grzyba do mózgu (cocci zapalenie opon mózgowych). W rzeczywistości, aż połowa ludzi, którzy wdychać zarodniki grzybów nie rozwijają żadnych objawów. Druga połowa rozwijać wysypki, bóle i objawy grypy lub grypopodobne. Jeśli kokcydioidomykoza nie rozprzestrzenił się na wyściółki mózgu lub innych części ciała, takich jak kości, pacjent nie może przedstawić żadnych objawów przez okres do jednego roku. Rozprzestrzeniania się grzyba, występuje tylko w 0,5 procent pacjentów, że umowa kokcydioidomykoza. Objawy zapalenia opon mózgowych diostatykami są długotrwałe złe ból głowy, nudności i wymioty, sztywność karku.

Historia

Pierwszy przypadek został zdiagnozowany w 1892 roku w żołnierza z Argentyny. On myśli, że pewne formy raka. W 1894 roku, sprawa pojawiła się w San Francisco. Uważa się, że pacjent cierpi na pasożyta. W końcu, na początku 1900, okazało się, że choroba powstała z grzyba. Stwierdzono u bydła w 1929 roku i w końcu zidentyfikowany rozpowszechniona w niektórych typach gleby 1932.
Wielu żołnierzy cierpi z powodu choroby, gdy zostały one wdrożone do bazy sił powietrznych położonych w dolinach pustynnych na zachodzie podczas II wojny światowej. Wielu młodych mężczyźni zginęli od cocci zapalenie opon mózgowych. W 1954 roku, leczenie choroby poprawy z antybiotyku amfoterycyny B, który miał być do bólu i jest bezpośrednio wstrzykiwany do podstawy czaszki tak, aby były skuteczne. Na koniec, w dalszej części wieku stwierdzono, że duże dawki flukonazolu, podane doustnie, było skuteczne w niszczeniu wirusa zapisanie wielu życia.

Nieporozumienia

Ziarniaki zapalenie opon mózgowych (i kokcydioidomykoza) nie jest zaraźliwa. Zwierzęta rozwijać go po prostu jak ludzie, ale nie rozprzestrzenił się od zwierzęcia do zwierzęcia, człowieka na człowieka lub zwierzęcia na człowieka. Można go stosować wyłącznie wdychania zarodniki grzyba, który jest zwykle obecny w glebie. Ponadto, zarodniki są często na wiatr, w szczególności gdy wiatr rozpoczyna się pyłu.

Leczenie

Nie ma leczenia kokcydioidomikozą pozostaje w płucach, jak będzie ostatecznie usunięty z organizmu. Objawy towarzyszące będą również zaprzestania w ciągu kilku tygodni. Jeśli się rozprzestrzenia, jednakże musi być leczona. Jeżeli staje się ziarniaki zapalenie opon mózgowych, leczenie może obejmować wstrzykiwanie amfoterycyna-B, do podstawy czaszki i dużych dawek flukonazolu, która może być podana przez IV lub doustnie. Ponieważ nie może być utwardzony a jedynie kontrolowane leczenie musi trwać przez resztę życia pacjenta. Skutki uboczne leczenia mogą obejmować nudności, uszkodzenie nerek i gorączkę.

Geografia

Ziarniaki grzyb jest endemiczny dla suchych obszarów na południowym zachodzie i zachodzie. Jest również powszechnie spotykane w północnym Meksyku i wielu obszarów w Ameryce Środkowej i Południowej. Największą liczbę przypadków znajdują się w San Joaquin, Kern County w Kalifornii,