adcov.com

Co to jest wysoka gorączka u dzieci?

Gorączka to temperatura ciała, które jest wyższe niż zwykle. Normalna temperatura ciała dziecka waha się od jednego do drugiego i zależy od wieku, poziomu aktywności, ogólnego stanu zdrowia, pory dnia i odzieży używanej. Gorączka sama w sobie nie musi oznaczać tragiczną sytuację. Gorączka jest rzeczywiście wspólna odpowiedź organu, który jest zwalczanie infekcji.

Opis

Istnieją cztery zakresy temperatury w ludzi. Normalny zakres wynosi od 97 do 99 stopni Farenheita. Stany podgorączkowe waha się od 99,1 do 100,9 stopni Farenheita. Często Gorączka waha się od 101 do 103,5 stopni Farenheita. Wysoka gorączka jest coś ponad 103,6 stopni Farenheita.

Przyczyny

Infekcja wirusowa jest powszechną przyczyną gorączki u dzieci i na ogół nie jest niebezpieczna i nie traci leku po kilku dniach. Infekcje bakteryjne, które można leczyć z antybiotykami może również spowodować gorączkę. Ząbkowanie może powodować stany podgorączkowe. Niektóre leki, narkotyki i choroby związane ciepła-powodować również gorączkę.

Znaki

Objawy gorączki u dzieci są drażliwość, podenerwowanie, senność, uczucie ciepła lub gorąca w dotyku, utrata apetytu, płacz, szybki oddech, a zmiany w sen.

Termometry

Użyj najbardziej wiarygodne termometru w zależności od wieku dziecka. Użyj odbytnicy termometr dla niemowląt poniżej 1 roku życia, termometr douszny dla małych dzieci w wieku powyżej 1 roku życia, a termometr doustny dla starszych dzieci i nastolatków.

Zabiegi

Paracetamol działa przeciwbólowo i obniża gorączkę. Sprawdzić etykietę opakowania lub sprawdzić się z lekarzem w celu prawidłowego dawkowania. Ibuprofen może być podana, ale najpierw zapytaj lekarza przed podaniem do wymogów dawkowania. Letniej kąpieli i fajne myjka może obniżyć temperaturę szybko, z użyciem leku, który pomaga obniżyć gorączkę. Utrzymać dziecko dobrze nawilżona chłodne płyny do picia.

Medyczną

Zadzwoń do lekarza, jeśli dziecko ma gorączkę i którekolwiek z poniższych kryteriów: niemowlę jest 3 miesiące i młodszy o temperaturze powyżej 100,4 stopni Farenheita; dziecko ma mniej niż 6 miesięcy; gorączka jest niekontrolowany; odwodnienie z wymiotami, biegunką lub brak pragnienia; lub lekarz widział dziecko i objawy są gorsze lub nowe opracowania. Zasięgnąć porady lekarza w klinice nadzwyczajnej dla takich warunków jak: poważne obawy i lekarz nie może się skontaktować; napadów występuje; fioletowy lub czerwony wysypki; zmiana w świadomości; szybkie, płytkie lub trudności w oddychaniu; dziecko jest w 2 miesiące, trwały ból głowy; ciągłe wymioty; Obecność złożonym problemem medycznym; regularne stosowanie leków na receptę; objawy odwodnienia, takich jak zapadnięte oczy, suche pieluchy, namiotowym skóry; lub dziecko nie może być powiadamiani.

Ostrzeżenie

Aspiryna nie jest odpowiednie w stosunku do dzieci. US Surgeon General, Food and Drug Administration, Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, a Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aspiryna i produkty zawierające aspirynę nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 19 lat z życia w chorobach powodujących gorączkę. Aspiryna może spowodować dzieci doświadczyć poważnych lub śmiertelnych skutków ubocznych, w tym zespołu Reye'a.