adcov.com

Co to jest wątroby specjalista?

Co to jest wątroby specjalista?


Twoja wątroba jest ważnym organem, sprawując funkcje krytyczne jak toksyn filtrowania. Choć może zregenerować i naprawić się nieco, gdy staje się zbyt uszkodzony z powodu kontuzji lub choroby, trzeba będzie się do specjalisty.

Funkcja

Wątroby wykonuje setki funkcji, w tym eliminacji toksyn, produkcję istotne białek, cukrów przechowywania, uwalniając żółci do trawienia, przechowywanie witamin i podejmowania niezbędnych tłuszczów i cholesterolu.

Choroby wątroby

Choroby takie jak stłuszczenia wątroby, marskość wątroby i zapalenia wątroby typu A, B i C mogą zaatakować wątrobę i uszkodzić go do punktu awarii. Jeśli wątroba nie tylko przeszczep od zmarłego dawcy lub częściowego wątroby od żywego dawcy może uratować życie.

Lekarze

Lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu chorób wątroby są nazywane hepatolodzy. Gastroenterologii, lekarze, którzy pracują z całego układu pokarmowego, a także w leczeniu wątroby.

Testowanie

Uszkodzenie wątroby nie wykazuje żadnych objawów w pierwszych etapach, więc specjaliści wątroby musi polegać na badania funkcji wątroby złapać potencjalne problemy z wątrobą. To jest zwykle wykonywane przy testowaniu za innych warunków, takich jak cukrzyca.

Szkolenie

Wątroba są przeszkoleni specjaliści, jak lekarze z koncentracji w wątrobie: wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Mogą one stać się konsultacji lekarzy, diagnostów lub lekarza