adcov.com

Co to jest uczucie mrowienia w ustach?

Mrowienie mogą być również określane jako uczucie mrowienia. Według błędnej diagnozy, uczucie mrowienia są często związane z uszkodzeniem nerwów. Paresthesis zawsze powinny być zgłaszane i oceniane przez lekarza.

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane jest stanem charakteryzującym się postępującym uszkodzeniem nerwu. Osoby ze stwardnieniem rozsianym może wystąpić uczucie mrowienia na całym swoim ciele.

Czerwienica

Czerwienicę jest warunkiem, który występuje, gdy zbyt wiele czerwonych krwinek obecnych we krwi. Stan ten może powodować usta mrowienie.

Rak jamy ustnej

Rak jamy ustnej może powodować odczucia, takie jak mrowienie usta. Do innych objawów, takich jak owrzodzenia w jamie ustnej, grudek i krwawienia w ustach będą zazwyczaj obecne również.

Celiakia

Celiakia jest chorobą, która występuje, gdy organizm jest nadmiernie wrażliwe na gluten. Mrowienie może być odczuwany w jamie ustnej podczas jedzenia produktów spożywczych zawierających gluten.

Niedobory mineralne i witaminy

Niedobory żelaza, tiaminy i witaminy B może powodować usta mrowienie.

Alergie pokarmowe i zatrucia

Usta mrowienie może wystąpić jako reakcja na alergeny żywności lub substancji toksycznych. Typowe alergie pokarmowe obejmują orzechy, skorupiaki, pszenica i dodatki do żywności.