adcov.com

Co to jest Tylenol?

Co to jest Tylenol?


Tylenol jest marką dla leku znanym jako paracetamol over-the-counter. Tylenol jest często stosowany w leczeniu drobnych objawów związanych z szeregu wspólnych chorób, w tym przeziębienia, grypa, gorączka, bóle stawów, bóle głowy i inne drobne bóle. Tylenol spada do klasy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych narkotyków, ponieważ zarówno łagodzi ból i gorączka zmniejszenie lek.

Objaw Relief

Tylenol jest wskazany do łagodzenia objawów, które są związane z bólem lub gorączki. Tylenol może być stosowany w celu zmniejszenia bólu głowy, bóle stawów, bóle związane z gorączką i inne drobne bóle i bóle. Jeśli używa, Tylenol jest uważany za skuteczny i bezpieczny, nawet dzieci, które już w wieku 2 miesięcy.

Dawkowanie

Na regularne siły produktów Tylenol, dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia mogą brać aż dwóch tabletek Tylenol co cztery do sześciu godzin, nie przekraczając 12 tabletek w ciągu 24 godzin. Dzieci w wieku od 6 do 11 lat może trwać do jednej tabletki co cztery do sześciu godzin, nie przekraczając pięć tabletek w ciągu 24 godzin. Dla dzieci w wieku 6 lat, należy skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać odpowiednie informacje dawkowania ze względu na wiek i wagę.

Ostrzeżenia

Pielęgnacja należy podjąć, aby upewnić się, że zalecana dawka dla Tylenol nie zostanie przekroczona. Chociaż Tylenol jest uważany za bezpieczny lek przeciwbólowy i gorączka reduktor, gdy podjęte w ilościach, które są zbyt duże, może to doprowadzić do uszkodzenia wątroby.

Przygotowania

Tylenol jest over-the-counter leków, co oznacza, że ​​żadna recepta jest wymagana dla jego stosowania. Można zakupić Tylenol jako ciekłą zawiesinę, powleczonej kapletkę, tabletki do rozgryzania i żucia, gelcab lub gelcaps lub jako czopek. Wspólne dawki dla większości produktów Tylenol to 325 mg, 500 mg i 650 mg.

Wskazania

Tylenol lub paracetamol jest stosowany w leczeniu gorączki, jak również do leczenia niewielkich bóle, które są związane z szeregiem stanów. Podczas leczenia bólu, który nie jest związany ze stanem zapalnym, takich jak zapalenie stawów, Tylenol może być tak skuteczne, jak kwas acetylosalicylowy. Tylenol nie działa poprzez zmniejszenie ilości bólu, ale raczej działa podnieść odporność organizmu na ból, tak że więcej bólu musiałby być odczuwalne. Jest to mechanizm, który pozwala Tylenol do łagodzenia uczucia bólu od bólu głowy i innych bólów.