adcov.com

Co to jest Topamax stosowany w leczeniu?

Topamax jest marką o lek topiramat, który jest dostępny jedynie na receptę. Jest przeciwdrgawkowe lek stosowany głównie w profilaktyce napadów związanych z padaczką, u osób starszych niż dwa lata. Jest on dostępny w postaci tabletek i kapsułek posypać.

Drgawki

Topamax jest stosowany w leczeniu padaczki częściowej początek i uogólnione drgawki toniczno-kloniczne, znany również jako drgawki typu grand mal. Jest również stosowany w leczeniu napadów padaczkowych związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta. Może to być wykonane samodzielnie, lecz jest często stosowany jako leczenie wspomagające z innymi lekami przeciwzatarciowe lub po tych leków nie są skuteczne.

Migreny

Topamax także stosować w profilaktyce migreny. Nie leczeniu migreny chwilą rozpoczęcia, i to nie może całkowicie zapobiec ich, ale to zmniejsza częstotliwość bólów głowy.

Skutki uboczne

Zgodnie z Food and Drug Administration, leki przeciwpadaczkowe, w tym Topamax może powodować myśli samobójcze i nasilenie depresji.

Topamax jest kategoria C ciąży narkotyków FDA w odniesieniu do szkód płodu, co oznacza, że ​​dane dla ludzi nie jest jasne, ale może być pozytywne w badaniach na zwierzętach. FDA zaleca, aby pacjenci, którzy zdecydują się wziąć Topamax po rozmowie z lekarzem, należy zarejestrować się w North American leku przeciwpadaczkowego (NAAED) rejestru ciąż poprzez wywołanie 1-888-233-2334.

Inne działania niepożądane mogą obejmować niewyraźne widzenie, bóle pleców, zawroty głowy, bóle głowy, trudności w moczu, utrata apetytu i nudności. Zwłaszcza dzieci, mogą wystąpić problemy z zachowaniem i trudności z zasypianiem.

Fakty

Lek ten należy dokładnie zgodnie z zaleceniami. To może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia. Kapsułki sprinkle mogą być otwierane i zawartość rozłożone na żywność, takiego jak jogurt i lody. Powinno to być zrobione natychmiast. Pacjenci muszą być regularnie monitorowane przez myśli samobójcze i problemy z nerkami i wątrobą.

Ostrzeżenia

Topamax może współgra z innymi lekami, w tym amitryptylina, risperidon, Detrol, Atrovent oraz witaminy i minerały. To ważne dla pacjentów, aby informowali swoich lekarzy, co na receptę i ponad-the-counter leki są na przed podjęciem Topamax. Ten lek może również zmniejszać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Pacjenci są zachęcani do posiadania medycznej kartę identyfikacyjną lub nosić bransoletkę medycznej powiadomienie w razie wypadku, aby uniknąć interakcji.

Pacjenci nie powinni przerywać Topamax nagle, gdyż może to spowodować wzrost aktywności napadów. Ponieważ działa jako depresyjne, pacjenci nie powinni łączyć go z innymi, takimi jak depresyjnie uspokajających i alkoholu, ponieważ może to powodować zawroty głowy, senność i zaburzenia funkcjonowania silnika.