adcov.com

Co to jest tolerancja glukozy?

Co to jest tolerancja glukozy?


Jednym z poważnych kryzysów zdrowotnych stojących ludzi młodych i starych dzisiaj jest cukrzyca. Z słodkie przekąski podszewka sklep spożywczy półki, słodycze stają się wszechobecne, jak ołówki w biurkach ludzi i napoje gazowane typu fast-food rosnących rozmiarów pozornie roku, nic dziwnego, że zaburzenia związane z efektami Sugar na ciele stają się coraz bardziej powszechne. Tolerancja glukozy jest jednym z czynników mierzonych przez lekarzy ocenić skłonność do cukrzycy lub jego nasilenia.

Insulina

Podczas normalnego trawienia, glukoza trafia do krwiobiegu, gdzie przeprowadza się do komórek w całym organizmie, aby służyć jako paliwo. Nadmiar glukozy należy zneutralizować, jednak i trzustka wydziela insulinę do krwiobiegu zadbać o dodatkowy cukier. Niestety, oba czynniki genetyczne i długoterminowe wysokiej cukier dieta może mieć wpływ na zdolność organizmu do regulowania poziomu glukozy własne, prowadzące do cukrzycy i innych schorzeń.

Tolerancji glukozy

Test tolerancji glukozy jest prosty zabieg przeznaczony do pomiaru zdolność organizmu do wykorzystania i magazynowania glukozy. Po ośmiu godzin szybko, lekarz będzie musiał wypić roztwór glukozy i wody, i do krwi, aby sprawdzić poziom glukozy w różnych punktach później. Zazwyczaj pierwsza próbka jest zasysane po godzinie, a w normalnych warunkach cukru we krwi szczytowego godzin po jedzeniu. Kolejne próbki będą pobierane do monitorowania wykorzystania organizmu i redukcji pozostałego cukru.

Insulin Resistance

Najczęściej stosowanym który zakłóca procesu jest oporność na insulinę. Zazwyczaj jest to prekursor 2 (lub wystąpił w wieku dorosłym), cukrzyca typu i występuje, gdy wysokiej cukru wyniki diety w przewlekłym przeciążeniem insuliny w krwiobiegu. Prowadzi to w efekcie do komórek ciała staje się odporny na działanie insulinozależna, a powoduje nadmierne poziomy glukozy we krwi pozostają długo po jedzeniu. Jeśli poziom glukozy szczyt po wypić roztwór glukozy, i są nadal wysokie, może to być znak, że organizm staje się odporny na działanie insuliny i wymaga lekarstwa, aby pomóc kontrolować poziom cukru we krwi.

Hipoglikemia reaktywna

Kolejnym warunkiem, że mogą być ujawnione przez test tolerancji glukozy jest reaktywna hipoglikemia, w którym poziom cukru we krwi zanurzyć rażąco niska. W tym przypadku trzustka wydziela zbyt dużo insuliny do krwi, co może zmniejszyć do niebezpiecznych poziomów glukozy i powodować zawroty głowy, zawroty głowy lub objawy, nawet zagrażające życiu.

Wyniki

Jeśli pokażesz nieprawidłowe reakcje na insulinę poprzez testu tolerancji glukozy, lekarz przygotuje plan radzenia sobie z twoim stanie przedcukrzycowym lub cukrzycowej. Może to obejmować zmianę diety, zwiększenie wysiłku, leków lub wszystkich trzech.