adcov.com

Co to jest toksyczny poziom Tylenol?

Co to jest toksyczny poziom Tylenol?


Tylenol jest marką z paracetamolem narkotyków. Jest przeciwgorączkowe i przeciwbólowe leku. W przypadku zastosowania w zalecanych dawkach, Tylenol jest względnie wolne od działań niepożądanych. Jednak nadmierne dawki mogą powodować niewydolność nerek i uszkodzenie wątroby.

Zastosowania

Tylenol jest stosowany w leczeniu bólu i gorączki z infekcjami wirusowymi, przeziębienie, zapalenie stawów i menstruacyjny skurcze. Zalecane dla osób uczulonych na aspirynę.

Toksyczny Poziom

Regularne stosowanie dużych dawek Tylenol przez dłuższy okres może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Według WebMD, maksymalna dawka dla dorosłych wynosi 4000 mg na dobę. Biorąc więcej niż maksymalna dawka może spowodować śmiertelne uszkodzenie wątroby.

Przestrogi

Kobiety, które planują karmić piersią należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem Tylenol ponieważ przenika do mleka matki. Ludzie na fenyloketonurię (PKU) lub cukrzycą powinny skonsultować się z lekarzem, ponieważ może zawierać aspartam Tylenol lub cukier.

Skutki uboczne

Rzadko, ale poważne skutki uboczne stosowania Tylenol to żółtaczka, wymioty, biegunka, uszkodzenie wątroby, niski poziom cukru we krwi, zmiany w składzie krwi, śpiączka i drgawki.

Ostrzeżenie

W przypadku Tylenol przedawkowania, nie ma leczenia w domu - tylko pomocy w nagłych wypadkach. Przedawkowanie może prowadzić do niewydolności wątroby i śmierci w ciągu kilku dni. WedMD zaleca natychmiast skontaktować się z izby przyjęć lub lokalnym centrum zatruć.