adcov.com

Co to jest Tojad mocny służy?Tojad mocny jest herb, który był używany od wieków. Poza tym jest to piękny kwiat, to jest przydatne dla lekarza leków homeopatycznych. Istnieje wiele odmian i rodzajów Tojad mocny. Zioło to znajduje się w północno-wschodniej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i niektórych częściach Europy. Początki zioła nie są znane, ale spekulowano, że to pochodzi z Azji.

Fakty

Wspólne nazwy Tojad mocny jest tojad lub Wolfsbane. Aconitum nie jest kwiat, ale zioło. Rośnie wiecznie, czasami tak wysokie, jak 8 metrów wysokości. Aconitum rośnie w kształcie płatów liści, które są fioletowy, niebieski, żółty lub biały kolor i nosi mały owoc strąk. Istnieje 109 gatunków i siedem mieszańce Aconitum. Uprawia się ją powszechnie w Alpach szwajcarskich.

Właściwości

Tojad mocny lub tojad mocny, jest trujący. Zgłaszane objawy zatrucia tojad roi skóry, wymioty i chłód. Jeszcze w 2004 roku kanadyjski aktor nazwie Andre Noble zmarł jedząc go przypadkowo podczas wyprawy. Tojad zawiera nie tylko jeden, ale wiele różnych niebezpiecznych chemikaliów i nie ma antidotum. Skuteczność tego zioła w leczeniu niektórych dolegliwości, nie ulega wątpliwości, lecz poziom skuteczności jest tak blisko do zatrucia śmiertelnego, że byłoby łatwo przedawkować.

Historia

Tojad mocny znalazł swoje miejsce w mitologicznej historii. Jak Wolfsbane, wierzono odeprzeć wilkołaka i chronić każdego, kto nosił go od ataku wilka. Starożytni Rzymianie Aconitum spełnić karę śmierci na swych skazanych przestępców. Później rząd Roman wykonane wykorzystanie ziół nielegalne i karane obywateli, którzy go rosły. Morderstwa zostały popełnione z wykorzystaniem Aconitum powodu swoich niebezpiecznych substancji chemicznych, takich jak akonityny. Gdy wsie zostały zaatakowane w średniowieczu, czasem mieszkańcy będą zatruwają wodę pitną z Aconitum przed uciekając bezpieczeństwa.

Ostrzeżenie

Wszystkie gatunki 109 Aconitum zawierać akonitynę trucizny. Trucizna przenika roślinę, ale jest w dużej podaży znaleźć w katalogu głównym. Jedzenie liść lub przekąski na malutkiej części korzenia spowoduje niemal natychmiastowe drętwienie i mrowienie w ustach. Dzieci i zwierzęta należy trzymać z dala od niego. Aconitum nigdy nie powinny być uprawiane z innymi ziołami, które zamierzasz spożywać.

Zastosowania

Stosując Aconitum jako maść do skóry stworzy drętwienia uśmierzające ból. Jest stosowany w leczeniu stawów reumatyzm, lumbago i nerwobóle. Kiedy Aconitum przetwarza się nalewki może on być stosowany do spowolnienia serca u pacjentów z serca. Jak to spowalnia impuls może być również stosowany w leczeniu chorób układu nerwowego. Ze względu na jego efekt chłodzenia w systemie wewnętrznym jest on używany w celu zmniejszenia gorączki i leczeniu przeziębienia i zapalenia płuc.