adcov.com

Co to jest test na bieżni Radioizotopów

Badanie radioizotopowe bieżni, zwany także stress test jądrowy, jest procedura analizować pracę serca i diagnozowanie potencjalnych dolegliwości serca, w tym śmierci tkanki mięśniowej serca.

Przed badaniem

Przed rozpoczęciem stress test jądrowy, lekarz przykłada elektrody, które mierzą aktywność elektryczną serca, do klatki piersiowej pacjenta, zgodnie z Mayo Clinic. Elektrody te nakarmić informacji do maszyny EKG, który rejestruje wygenerowane dane.

Testy warunków skrajnych

W pierwszej fazy testowej, ćwiczenia pacjenta na bieżni lub rowerze stacjonarnym, aby podkreślić, mięsień sercowy i dostarczenie informacji na elektrokardiogramie.

Skanowanie aktywne

Gdy pacjent osiągnie swoją maksymalną tolerancję wysiłku, lekarz wstrzykuje barwnik radioaktywnych do żyły. Gdy to barwnik podróżuje do serca, lekarz bierze obrazy mięśnia sercowego przy użyciu specjalistycznego skanera.

Skanowanie spoczynku

Po pierwszym cyklu, pacjent leży na dwóch do czterech godzin, Mayo Clinic donosi. Procedura radioizotop jest następnie powtarzane, aby rejestrować obrazy serca w stanie spoczynku.

Znaczenie

Obszary serca, który nie rejestracji na skanowaniu izotopów promieniotwórczych może mieć zmarło z powodu utraty dopływu krwi lub w poprzedniej zawału serca, zgodnie z Texas Heart Institute.