adcov.com

Co to jest Termogeniki?

Termogeniki są popularne klasy suplementów diety powszechnie stosowanych w programach odchudzających. Z definicji, termogeniczne zwiększa tempo przemiany materii lekko podnosząc temperaturę ciała. Choć nie ma oficjalnego standardu definiowania termogeniczne, dziesiątki suplementów ziołowych oraz odżywcze odnotowano zwiększenie tempa metabolizmu.

Używki

Większość środków pobudzających, w tym kofeina, mogą być klasyfikowane jako termogeniczne ponieważ nieznacznie zwiększyć produkcję Termogenina. Niektóre zioła, jak yerba mate, zawierają kofeinę, a także inny termogeniczne pobudzające, kwas tetradecylthioacetic. Mogą one zwiększyć moc spalania tłuszczu poprzez przyspieszenie metabolizmu.
Efedryna, mocny ziołowy zawierający termogeniczne pobudzające efedryny, był bardzo popularny jako składnik programów suplementów odchudzających. Jednak ze względu na wysokie tempo poważnych działań niepożądanych, Food and Drug Administration zakaz sprzedaży wszystkich produktów zawierających efedrynę, w 2004 roku.

Johimbina

Popularne zioło Yohimbe Afryki (i jego ekstrakt, johimbina) jest powszechnie stosowany jako produkt męski akcesorium, ale również działa jako termogeniczne. Johimbina działa jako hemodilator i inhibitorem PDE-4, i często powoduje pocenie się, uderzenia gorąca, bezsenność i inne pobudzające, jak skutki uboczne. Poprzez zwiększenie metabolizmu, johimbina może pomóc w utracie wagi.
Johimbina był składnikiem popularnego Hydroxycut linii produktów termogennym marki, która była i sformułowanego w maju 2009 roku nowej wersji produktu, nazwany Hydroxycut Advance, nie zawiera wyciągi z yohimbe. Nie jest jasne, czy Johimbina był czynnik sprawczy skutków ubocznych związanych z pierwotnym Hydroxycut® linii.

Synefryna

Stosunkowo nowy na rynku termogenicznym, synefryna jest coraz bardziej popularny składnik wielu nowszych suplementów odchudzających. Synefryna pochodzi od peelingów niektórych owoców cytrusowych, i wydaje się zwiększać produkcję w organizmie Termogenina, co prowadzi do wzrostu temperatury, tempa metabolizmu i utrata masy ciała.
Synefryna jest szczególnie popularny w produktach odchudzających dla kulturystów, a anegdotyczne dowody sugerują, że stanowi bardziej zauważalny wzrost temperatury niż większość innych suplementów termogeniczne. Podobnie jak wiele termogeniczne, synefryna mogą być związane z nastroju, euforii lub podnosząc efekt.

Fukoksantyna

Fukoksantyna jest jednym z niewielu nie-pobudzających termogeniczne obecnie na rynku. Ta stosunkowo Niedawne odkrycie jest uważane za bezpieczniejsze niż inne termogeniczne ponieważ nie wydaje się mieć żadnego znaczącego wpływu na ciśnienie krwi. Wstępne dowody wskazują, że jest on bezpieczniejszy alternatywa dla podnosząc temperaturę ziół i związków.
Ponieważ jest składnikiem alg, czasem używane w kuchni orientalnej, niektórzy dietetycy spekulowali, że jest częściowo odpowiedzialny Fukoksantyna dla niższych stawek otyłości w krajach azjatyckich. Choć może to być czynnikiem, względy diety i stylu życia są bardziej prawdopodobne wyjaśnienie.

Niebezpieczeństwa

Ziołowe i odżywcze suplementy diety nie są zatwierdzone przez FDA, i osób z schorzeniami powinni unikać podejmowania jakichkolwiek suplementów over-the-counter w redukcji masy ciała, chyba że zostali poinformowani przez wykwalifikowanego lekarza. Termogeniczne i pobudzające są związane z kilkoma skutkami ubocznymi.
Zastosowanie jakiegokolwiek pobudzający termogeniczne, w tym zwłaszcza kofeiny lub johimbina, mogą być związane ze zwiększonym poziomem lęku lub pobudzenie w ludzi, którzy są wrażliwi na te efekty. Termogeniczne są również związane z bezsennością, kołatanie serca i arytmii serca, zwłaszcza u osób przyjmujących wysokie dawki. Osoby z poważnymi chorobami serca mogą wystąpić poważne i potencjalnie zagrażające życiu reakcje na silne środki pobudzające.