adcov.com

Co to jest terapia chelatacji ustne?

Co to jest terapia chelatacji ustne?


Kwas Ethylenediaietetraacetic, związek chemiczny stosowany w chelatacji, został po raz pierwszy zsyntetyzowano niemieckiego badacza Ferdinand Munz i opatentowany w 1935 roku w Stanach Zjednoczonych w 1941 roku EDTA (skrót w którym związek jest znany) jest syntetycznym aminokwasem, który został po raz pierwszy użyty po II wojnie światowej w leczeniu ciężkiego zatrucia metalami. EDTA ma zdolność do wiązania jonów metalu i usunięcia ich z organizmu. Ustna polega na spożyciu chelatacji EDTA przez usta, i jest uznawany za skuteczną metodę usuwania metali ciężkich. Metale ciężkie odkładają się w organizmie, gdy gromadzą się zbyt szybko dla organizmu, aby je wyczyścić. Osoby są narażone na heavy metal i spożywać na co dzień, i tych, którzy pracują bezpośrednio z metali ciężkich może gromadzić niedopuszczalnych środków w szybkim tempie. Metale ciężkie, które gromadzą się w systemie jednostki to ołów, rtęć, nikiel, aluminium, arsen i kadm. To niezaprzeczalny fakt, że metale ciężkie są katalizatorem powstawania i rozprzestrzeniania wolnych rodników w organizmie. Wolne rodniki to podstawowa przyczyna wielu patologii, i zlekceważenia, może zburzyć spustoszenie w organizmie. Zwolennicy chelatacji doustnej stanowiska, że ​​regularna terapia chelatacji oczyszcza organizm z tych cząstek wielkości cząsteczek niszczących i zdrowia eliminuje lub zapobiega szeroką gamę chorób; jednak znaczna część opieki zdrowotnej świadczących wyrzec tych roszczeń.

Substancje, które powodują Heavy Metal Akumulacja

Osoby nabywać metali ciężkich z zaskakującą liczbę źródeł. Ołów może być wprowadzony do organizmu przez zanieczyszczenie powietrza, żywności konserwowanej, benzyny i jej produktów ubocznych i farbowania włosów. Zastosowanie oświetlenia fluorescencyjnego, pestycydy, baterie i amalgamatów dentystycznych pozwala rtęci do wejść do systemu. Nikiel występuje kumulacja z wykorzystaniem ceramiki, monet, lakieru do włosów i prosty wody z kranu. Aluminium można znaleźć w wielu produktach, w tym, lecz nie ograniczając się do naczynia aluminiowego, folii aluminiowej, środki zobojętniające kwasy, szminki i proszkiem do pieczenia. Kadm występuje w dymie papierosowym, fungicydów, zanieczyszczenie powietrza, i baterii kadmowych. Śmiertelny metalu arsen jest głównym składnikiem wielu środków owadobójczych, środków do konserwacji drewna i herbicydów. Objawy przewlekłej toksyczności metali ciężkich obejmują bóle głowy, bóle mięśni, przewlekłe zmęczenie, niewyjaśniona utrata masy ciała, krótkotrwałe utraty pamięci, niepokój żołądkowo-jelitowy, sucha, łuszcząca się skóra, wypadanie włosów i lękowe. Ostre objawy, które są zasadniczo uzyskane w niebezpiecznych warunków pracy, jak silny ból brzucha, gorączka, jadłowstręt psychiczny i zmian sercowo-naczyniowych. Zlekceważenia, subtelne zmiany sercowo-naczyniowe mogą prowadzić do zatrzymania akcji serca. Chelatacja jest rozpoznawana jako realną opcją usuwania niebezpiecznych poziomów metali i przywrócenia homeostazy.

Co zwolennicy Powiedz o chelatacji Terapii

Zwolennicy twierdzą, że EDTA regularna terapia zapewnia wiele korzyści. Obejmują one, lecz nie są ograniczone do: rozpuszczanie zaćmy, poprawy wzroku, zmniejszenie cholesterolu i zapobiegania choroby zwyrodnieniowej stawów, usuwanie płytki tętnicze, normalizacja arytmię serca i zmniejszenie ciśnienia krwi. Według dr Garry Gordon, "Chelatacja to najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób, aby oczyścić nasz organizm z toksyn, metali ciężkich wszechobecnych i usuwania osadów wapnia z wiekiem przyspieszenie od naszych systemów układu krążenia." (Dr Gordon jest założycielem i dyrektorem Instytutu Badań Gordon i prowadzi badania naukowe i kliniczne na 40 lat.)

Sprzeciw wobec Chelation Therapy

Przeciwnicy chelatacji podkreślić, że, podczas gdy leczenie jest jedyną realną opcją dla poważnego zatrucia metalami ciężkimi, środki chelatujące są toksyczne siebie, i powinny być stosowane tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Potencjalne skutki uboczne EDTA to: łuszczenie surowe skóry i / lub pęcherze, wyczerpywanie się siły mięśni, gorączka, migreny i dreszcze. Efekty są bardziej złowieszcze uszkodzenia nerek lub niewydolność potencjału, a całkowita chelatacji niezbędnych minerałów. (Śladowe ilości minerałów są niezbędne do utrzymania homeostazy.) Przeciwnicy twierdzą również, że żaden z reklamowany korzyści chelatacji Udowodniono naukowo dźwiękowych o badaniach klinicznych. Wyczerpujące badania dr Saul Greena z chelatacji doprowadziły go do wniosku, że teorie zwolenników 'w odniesieniu do chelatacji nie są dźwiękoszczelne i bezpieczeństwo terapii jest "niepewny".

Jedz pokarmy, które jedzą metali ciężkich

Duża różnorodność codziennych żywności mają naturalne właściwości chelatujące. Najbardziej obiecujące są, cilantro zioło (odkryte przez dr Yoshiaki Omura), okazał się być doskonałym środkiem do usuwania nadmiaru rtęci z organizmu. Codziennie łyżkę tej przyprawy jest wystarczające. Czosnku jest znany ze swoich właściwości chelatacji, i mogą być dodawane do żywności lub wykonane w postaci tabletek. Inne znane wrogowie wolnych rodników są witaminy A i E.

Weź Witaminy, jak określono

Nie należy przyjmować więcej witaminy A i witaminy E niż zaleca producent. Podczas gdy większość witamin są wydalane z moczem nieszkodliwie przez duże dawki tych dwóch witamin może być toksyczne.