adcov.com

Co to jest skórna Melasma?

Skórna melasma jest chorobą skóry, która (choć nie powodując ból lub podrażnienie) jest bardzo zauważalne, zwykle pojawia się na policzkach, czole, brodzie, nosie, czole i górnej wardze.

Identyfikacja

Melasma jest warunkiem przebarwień na skórze, co oznacza, że ​​komórki skóry ujawniają nadmiar melaniny (substancji odpowiedzialnej za kolor skóry), i ciemne plamy pojawiają się na powierzchni skóry. Melasma są brązowe plamy na szary-brązowy i różnych kształtach i rozmiarach.

Pacjenci

Według raportu Melasma przez dr Andrew D. Montemarano na eMedicine, ponad 90 procent pacjentów Melasma to kobiety. Melasma jest również bardziej powszechne w ciemniejszych typów skóry, szczególnie tych, Latynosów i Azjatów, jak z nasłonecznionych obszarów na świecie.

Przyczyny

Ciąża i samice aktywności hormonalnej wpływ stosowania antykoncepcyjnych są związane z melanodermy. Dr Montemarano zgłasza ponad 30 procent chorych ma w rodzinie choroby. Ekspozycja na słońce jest kolejnym ważnym czynnikiem.

Diagnoza

Dermatolog może zdiagnozować stan Melasma po prostu patrząc na brązowe plamy. Plamy Melasma są łagodne i są rozpoznawalne przez ich kolor i rozprowadzić na twarzy.

Leczenie

W niektórych przypadkach, plamy Melasma stopniowo znikają na własną rękę. Istnieje wiele zabiegów, aby poprawić przebarwienia, w tym peelingi chemiczne, dermabrazja i procedur kosmetycznych terapii laserowej, które funkcja do zastąpienia nieregularnie pigmentowane komórki z nowych komórek z prawidłową pigmentacji.

Zapobieganie

Melanoderma trudno jest zapobiec, jeśli jest dziedziczna. Ale unikanie słońca i stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o wysokiej wytrzymałości są skuteczne metody zapobiegawcze.