adcov.com

Co to jest siarczek selenu?

Siarczek selenu jest lekiem o właściwościach anty-infekcyjnych. Występuje w różnych postaciach i są stosowane głównie jako szampon. Siarczek selenu jest używane tylko miejscowo.

Funkcja

Siarczek selenu stosuje się na skórze głowy do leczenia łupieżu, łuszczyca, łojotok i infekcje grzybicze. Siarczek selenu jest stosowany na skórę w celu leczenia infekcji grzybiczych, takich jak łupież pstry.

Rodzaje

Siarczek selenu jest w postaci szamponu, zarówno pianki i płynu. Jest również wyposażony w miejscowym formie jako balsam stosowany w leczeniu niektórych zakażeń.

Rozważania

Kiedy jest stosowany jako szampon, siarczek selenu może spowodować odbarwienie włosów, jeśli włosy są bielone, szare, blond, chemicznie trwałej lub przyciemniane. Co najmniej 48 godzin przed użyciem należy przekazać lek na włosy, które zostały barwione lub trwałej ondulacji.

Skutki uboczne

Zgodnie z Medline Plus, skutki uboczne to wypadanie włosów czy przebarwienia, silne zaczerwienienie lub podrażnienie skóry i albo wazeliniarstwo lub suchość skóry głowy i włosów.

Ostrzeżenie

Przed zastosowaniem leku, Twój lekarz powinien być poinformowany o alergie, wrzody na skórze i czy jesteś w ciąży, planuje ciążę lub karmi piersią.