adcov.com

Co to jest Shilajit?

Shilajit organiczną substancję mineralną, która jest używana w indyjskiej alternatywnego leku Ayurveda. Choć jego stosowanie jest tradycyjna dawna, to nie jest szczególnie popularny poza Azji Południowej.

Identyfikacja

W swojej podstawowej formie, Shilajit jest ciemny związek organiczny, często głęboko czerwony, brązowy lub czarny kolor. Chociaż może wyglądać jak kamień, to uważa się, że rozkłada się i prasuje materiał roślinny. Przyjmowany w lecznictwie, to zwykle znajduje się w wirowy proszku, który często jest wprowadzane do kapsułek.

Główne zastosowania

Shilajit jest najczęściej stosowany w celu zwiększenia trwałości i potencji seksualnej.

Alternatywne Zastosowania

Jest on również stosowany do leczenia szeroką gamę innych stanów, takich jak cukrzyca, rak, astma, choroby trzustki, wysoki poziom cukru we krwi i osłabiony system odpornościowy.

Geografia

Shilajit i jest zwykle stosowany w Indiach, ale również gromadzone i wykorzystywane w krajach takich jak Chiny, Nepal, Bhutan i Pakistanu.

Ostrzeżenie

Choć popularne w niektórych częściach świata, właściwości lecznicze, pozytywne lub inaczej Shilajit nie zostały potwierdzone przez FDA lub innej poważnej medycznej grupy regulacyjnej. Ponadto, wiele związków Shilajit zawierają metale potencjalnie toksycznych.