adcov.com

Co to jest serca Dieta?

Co to jest serca Dieta?


Dieta serca jest dieta bogata zdrowe serce w produktach roślinnych - owoców, warzyw, roślin strączkowych, orzechów i nasion - i ograniczone w cholesterolu, sodu, cukru i tłuszczu - zwłaszcza nasycone i tłuszcze trans. Możesz także m.in. niskotłuszczowego nabiału, chudego drobiu i ryb na serca diety. Jeśli masz choroby serca, jedzenia serca dieta może zapobiec lub opóźnić chorobę serca z pogorszenia. Jeśli nie masz choroby serca, jedzenia serca dieta może pomóc w zapobieganiu chorobom serca.

Siła Roślin Foods

Pokarmy roślinne dostarczają błonnika, sterole roślinne i stanole i zawdzięczają. Sterole i stanole roślinne włókna i może obniżyć wchłanianie cholesterolu w organizmie. Fitochemikalia są antyoksydacyjne składniki odżywcze bogate w produktach roślinnych. Według naukowców w badaniu przeglądowym opublikowanym w 2012 roku w "Current Medicinal Chemistry," związki fitochemiczne chroni przed chorobami serca, ponieważ zapobiegają one wysoki poziom cholesterolu i udaru mózgu.

Kontrolować poziom cholesterolu

Jedzenia serca dieta może pomóc w utrzymaniu dobrego cholesterolu HDL w górę i w dół zły LDL cholesterolu w organizmie. Ogranicz spożycie tłuszczów nasyconych i trans i cholesterolu w diecie, ponieważ mogą one zwiększyć złego cholesterolu. Tłuszczów nasyconych i cholesterolu w diecie pochodzą z mięsa i drobiu tłuszczu i skórę, żółtko jaja i produktów mlecznych pełnotłustego. Trans tłuszcz utwardzony olej w żywności przetworzonej, w tym margaryna, skracanie, fast foodów, żywności pakowanej i pieczywo, takich jak ciasta i ciasteczka.

Przełączyć It Up

Według Harvard University, spożywanie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w olejach roślinnych, takich jak szafranowy, sojowy i olej kukurydziany; z orzechami; i ryb, takich jak łosoś i makrela może rzeczywiście pomóc w zapobieganiu i leczeniu chorób serca. Wymień tłuszczów nasyconych i trans z wielonienasyconych i jednonienasyconych tłuszczów, inny rodzaj dobrych tłuszczów, które znajduje się w orzechach, awokado i rzepaku, orzeszków ziemnych i oleju z oliwek.

Z dala od Salt wstrząsnąć

American Heart Association zaleca spożywanie nie więcej niż 2400 miligramów sodu na dobę, ale stwierdza, pożądana ilość sodu dla serca diety jest nie więcej niż 1500 mg na dobę. Sól jest chlorkiem sodu. Sodu w żywności najbardziej pakowane. Zmniejszyć ilość soli można dodać do świeżej żywności oraz ilości pakowanej żywności jeść i czytać odżywcze etykiety na dolnej sodu.

Wybierz Pigment

Owoce i warzywa są naturalnie niskiej zawartości sodu, cholesterolu i tłuszczów nasyconych i trans. Uniwersytet Harvarda zaleca spożywanie od 25 do 35 gramów błonnika dziennie. Naukowcy z badań opublikowanych w "American Journal of Clinical Nutrition" w 2003 roku wskazują, że łączenie różnych zawdzięczają pozwala na największe korzyści zdrowotne. University of Michigan Health System sugeruje wybierając różne kolory owoców i warzyw, różne związki fitochemiczne im swoje pigmenty. Wymienia szpinak, kapusta włoska, rzepa, czerwona kapusta, czerwone winogrona i wiśni, jak wybory, które zawierają zawdzięczają sprawdzone, aby zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia.

Go Nuts dla orzechów, nasion roślin strączkowych i

American Heart Association zaleca przynajmniej cztery porcje orzechów, nasion i roślin strączkowych w tygodniu - niesolone i niesłodzone, oczywiście. Orzechy, nasiona i rośliny strączkowe są również dobrym źródłem steroli i stanoli roślinnych, a także błonnika. Pół szklanki gotowanych soczewicy lub fasoli zawiera prawie 8 gramów błonnika.

Nie opuszczaj schodzi na pełnoziarniste

Wybierz pełnoziarniste, takie jak brązowy ryż i pieczywo pełnoziarniste, a nie wyrafinowane ziaren. Pełnoziarniste zawierają zarodki i otręby, gdzie większość składników odżywczych, w tym 90 procent błonnika, są. Rafinowane ziarna mieli otręby oraz zarodki usunięte podczas przetwarzania.