adcov.com

Co to jest rumieniowata Zapalenie błony śluzowej żołądka?

Zapalenie żołądka występuje, gdy śluzówka żołądka zapalenia lub podrażniona i może odnosić się także do erozji okładziny. Rumieniowaty występuje, gdy zaczerwienienie skóry ze względu na rozszerzenie naczyń krwionośnych. W niektórych przypadkach jest normalną odpowiedzią spowodowane zapaleniem i może przyspieszyć gojenie. Jednak przypadki ciężkiej rozszerzenie naczyń krwionośnych może osłabić w czasie pęknięcia, powodując krwawienie w okolicy.

Rodzaje i przyczyny

Zapalenie żołądka może być albo ostre albo przewlekłe. Ostre zapalenie błony śluzowej żołądka jest krótkotrwała i zwykle krócej niż sześć miesięcy i jest często spowodowane przez spożywanie produktów spożywczych, które drażnią i erozji błony śluzowej żołądka, w tym alkoholu i narkotyków. Przewlekłe zapalenie żołądka jest często pochodzenia autoimmunologicznego, ale może być także spowodowany tym, że naprężenia, przewlekłe wrzody i nowotworowych zmian chorobowych i występować więcej niż sześć miesięcy. Zakażenie Helicobacter pylori, które są bakterie w ściankach, to wspólne sprawcą zapalenia żołądka.

Diagnoza

Procedury nieinwazyjne obejmują USG, MRI (rezonans magnetyczny) i tomografii komputerowej tomografii (osiowe). Inwazyjnych procedur, takich jak badania endoskopowego może wyraźnie wizualizacji zaczerwienienie rumieniowa zapalenie żołądka; oznaki rozwijających się zmian i krwawienia mogą być postrzegane z tej procedury. Zakażenia H. pylori można określić za pomocą testu mocznikowego oddechu.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Anoreksja pójdą po zapalenie błony śluzowej żołądka. Jest normalną odpowiedzią organizmu na zminimalizowanie uszkodzenia żołądka, jeśli kwas żołądkowy jest stale wydzielana z powodu jedzenia. Nudności i wymioty mogą również wystąpić w przypadku żywności siłą wprowadzone do przewodu pokarmowego. Może być również skurcze brzucha, biegunkę i gorączkę. W ciężkich przypadkach może wystąpić krwawienie z przewodu pokarmowego bezbolesne jeśli perforację wyściółki śluzowej lub pękniętych naczyń krwionośnych.

Zarządzanie

W zależności od rzeczywistej przyczyny zapalenia błony śluzowej żołądka, interwencje są różne w każdym przypadku. Zarządzanie medycznych obejmuje diety, płyn i terapii wielolekowej. Cieczy lub łagodny dieta może zmniejszyć nacisk na trawienie w żołądku. Antybiotyki są wskazane, jeśli jest to spowodowane infekcją. Leki zobojętniające, inhibitory pompy protonowej i antagoniści histaminy w terapii lekiem uzdrawiania żołądka pomoc poprzez zmniejszenie kwasowości żołądka, dzięki czemu nadaje się do środowiska regeneracji błony śluzowej żołądka. Ze względu na jego hyperacidic wpływu na żołądek, spożywanie alkoholu powinna zostać zatrzymana. Płyn jest również wymiana koniecznością, jeśli występuje odwodnienie z powodu anoreksji, nadmierne wymioty i odwodnienie. Jako ostatnia operacja wykonywana jest w przypadku wyboru nastąpiła śmierć lub poważne krwawienie tkanek. Zdrowie Nauki o choroby może być bardzo pomocne dla pacjenta. Poprawia choroby rokowanie i zmniejsza powtórzeniu.

Przestroga

Zapalenie błony śluzowej żołądka może uderzyć każdego, w każdej chwili. Znajomość stanu może zaoszczędzić pieniądze, czas i życie. Oznaki i objawy nie powinny być ignorowane. Zdrowa dieta i styl życia ma ogromne znaczenie. W tym ćwiczenia i regularne wizyty do lekarza, zarządzania i leczenia chorób, jest bardzo możliwe.