adcov.com

Co to jest rozdęcie pęcherza?

Pęcherz rozciągnięcie jest niewygodne stan, który może być spowodowane przez wiele różnych sytuacjach i chorób. Zabiegi nie istnieją, które sprawiają czynienia z pęcherza wzdęcia możliwe. Czasami celowo rozdęte pęcherza w leczeniu sam w sobie.

Definicja

Pęcherza wzdęcia jest stanem, który powoduje, że pęcherz aby powiększyć obok normalnego rozmiaru. Sam pęcherz może stać się tak duże, że blokuje off cewki moczowej, czyniąc jesteś w stanie oddać mocz. To może prowadzić do narastania w moczu w pęcherzu i nawet przecieków moczu do jamy brzusznej, co jest bardzo poważne i mogą powodować toksyczność lub śmierć.

Przyczyny

Pęcherza wzdęcia ma wiele przyczyn. Warunek nazywa łagodny przerost prostaty, gruczołu krokowego, w którym zwiększa się powoli w czasie, może spowodować pęcherz rozciągać. Stwardnienie rozsiane może blokować neuronów kontroli pęcherza, powodując wzdęcia. Raka pęcherza może również powodować wzdęcia, gdy guz blokuje przepływ moczu. Rak gruczołu krokowego, a także może spowodować wzdęcia gruczołu krokowego, a także inne objawy układu moczowego, takich jak częstotliwość i pilna. Niektóre leki można podjąć, może mieć wpływ na czynność pęcherza moczowego, a także, jak można cewnikowania.

Objawy

Pęcherza wzdęcia często zapala się nagle i jest trudne do wykrycia, aż objawy nasilają. Najbardziej oczywistym objawem jest uczucie bardzo pełnym pęcherzu. Jednakże, nie będzie w stanie oddać mocz lub całkowicie pusty pęcherz. Nieleczone natychmiast rozciągnięcie może spowodować pęcznienie pęcherza do jamy brzusznej, powodując upośledzenie funkcji nerek oraz zwężenie naczyń krwionośnych. Pęcherz został również znane pęknięcia.

Leczenie

Pęcherza wzdęcia jest traktowany przez umieszczenie cewnika do pęcherza, aby pomóc wyciągnąć moczu. Odbywa się to wolniej, jednakże, w celu uzyskania czasu pęcherza i otaczających naczyń krwionośnych dostosowanie. Inne zabiegi obejmują przeniesienie stanowisk znaleźć komfort, środki przeciwbólowe, a nawet operacji, jeśli przeszkoda jest winien za wzdęcia.

Leczenie pęcherza wzdęcia jako

Chociaż pęcherza rozciągnięcie jest stan, który może pojawić się w wyniku choroby lub jakiegoś innego czynnika, to jest również używany przez lekarzy jako leczenie. Pęcherz jest czasem wypełniona cieczą w próbie diagnozuje stan zwany śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, który charakteryzuje się przez bolesne oddawanie moczu, przy czym nie ma zakażeń. Pęcherza wzdęcia czasem można leczyć ten stan, choć przyczyny tego nie są znane.