adcov.com

Co to jest reumatoidalne zapalenie płuc?

Reumatoidalne zapalenie płuc jest typem choroby płuc, które występuje u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Lekarze odnoszą się do wielu chorób płuc związanych z reumatoidalnym zapaleniem stawów jak reumatoidalne zapalenie płuc.

Rodzaje

Płyn w klatce piersiowej, guzki w płucach, bliznowacenie płuc i nadciśnienia krwi w płucach są wszystkie rodzaje reumatoidalnego zapalenia płuc.

Przyczyny

Według MedlinePlus, to nie wiadomo, przyczyną tych warunkach. Uważa się, że niektóre leki lekarzy stosować w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów mogą powodować niektóre z warunków, reumatoidalnego zapalenia płuc.

Objawy

Reumatoidalnego zapalenia płuc często nie ma żadnych objawów. W niektórych przypadkach stan może powodować kaszel, duszność, gorączka i ból w klatce piersiowej.

Diagnoza

Lekarze diagnozowania reumatoidalnego zapalenia płuc z wielu technik, w tym klatki piersiowej biopsji, RTG klatki piersiowej, tomografii komputerowej i badaniu echokardiograficznym. Echokardiograficznego szuka oznak wysokiego ciśnienia krwi w klatce piersiowej. Inne metody poszukiwania nieprawidłowości, takich jak płyn, blizn lub grudek.

Leczenie

Według MedlinePlus, lekarze zazwyczaj nie leczeniu reumatoidalnego zapalenia płuc, ponieważ nie jest to spowodowane przez choroby podstawowej. Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów sam zwykle łagodzi objawy reumatoidalnego zapalenia płuc.