adcov.com

Co to jest rak oskrzelowo?

Co to jest rak oskrzelowo?


Rak oskrzelowo - znana również jako rak oskrzelowo lub BAC - jest jednym z rzadkich rodzajów raka płuc. Ta postać raka płuc występuje najczęściej w określonej podgrupie, a jednocześnie wczesne leczenie może być skuteczne, większość osób cierpiących na tę chorobę nie ma dobrego długoterminowego rokowania.

Definicja

Rak oskrzelowo jest złośliwą postać raka płuc, rośnie i proliferuje w obrębie pęcherzyków płucnych dróg oddechowych w płucach. Jest jedną z kilku form raka, który nie ma typu łagodnego: każdy występowanie raka oskrzelikowo jest uważany złośliwe. Ta postać raka płuc jest najczęściej w średnim wieku, dla niepalących kobiet, szczególnie kobiet azjatyckich.

Przyczyny

Choć dokładna przyczyna nie jest znana oskrzelowo raka, naukowcy wierzą, że narażenie medyczne substancji toksycznych jest głównym czynnikiem. Azbest i radonu są dwa z tych substancji potencjalnie płuc-rakotwórczych. Niektóre wirusy się również, że może przyczyniać się do rozwoju raka oskrzelikowo.

Objawy

Osób cierpiących na raka oskrzelowo wyświetlić szereg charakterystycznych objawów, w tym: słabość; zmęczenie; ciężkie i / lub uporczywy kaszel, często towarzyszy krwawy śluz; utrata masy ciała; duszność; i ból w klatce piersiowej.

Leczenie

Rak oskrzelowo, podobnie jak większość innych rodzajów raka płuc traktuje się na ogół w jednym z trzech sposobów: chemioterapią, radioterapią lub chirurgii. Chirurgii, w których część lub płat płuc usuwa się zazwyczaj najbardziej skuteczne, ale ze względu na agresywny charakter tej postaci raka płuc, to jest bardzo trudny do zapobiegania tworzeniu się nowych nowotworów.

Rokowanie

Rokowanie u chorych na raka oskrzelowo słabym. Ta forma raka rozprzestrzenia się szybko w drogach oddechowych pęcherzykowych i chociaż chirurgia i inne formy leczenia może opóźnić jej postęp na czasie, długoterminowych szans na przeżycie choroby jest szczupła.