adcov.com

Co to jest Pulsatilla służy?

Według greckiego mitu, Anemone nimfa został przekształcony w windflower lub Pulsatilla, kiedy przyciągnął zwrócić na siebie uwagę męża bogini Flory, Zephyr. Roślina ta może również powstały z łez bogini Afrodyty, a ona płakała nad jej zabitego męża, Adonis. Jeśli cierpisz z wyczerpania nerwowego, Pulsatilla jest zioło, które mogą pomóc Ci się zrelaksować i wziąć swój umysł od stresu psychicznego.

Fakty

Pulsatilla jest Wildflower, że pochodzi z Ameryki Północnej, Europy i Azji; Jego nazwa naukowa jest Anemone Pulsatilla. To jest bardziej znany jako zawilec, Wielkanoc kwiat, Szkółka roślin, Sasanka, dymu łąka, zimoziół, dzikie krokusy i windflower. Rdzenni Amerykanie używali tego zioła, aby zatrzymać krwawienie z nosa oraz do łagodzenia reumatyzm. Stan kwiat Dakota Południowa jest sasanka.

Korzyści

Jeśli tak ciężką pracę umysłową i mają problemy ze snem, Pulsatilla pomoże Ci, że spokojny sen. Pulsatilla pomaga spowolnić w życiu i się zrelaksować. Pulsatilla może pomóc skurcze, problemy menstruacyjne, kurczowego bólu u mężczyzn i kobiet, napięcia przedmiesiączkowego i bóle głowy. Kaszlu, zaćma, choroby narządów płciowych oraz infekcje przewodu pokarmowego i dróg moczowych mogą być ulepszone poprzez sasanka.

Dawkowanie

Weź 20 kropli nalewki w Pulsatilla ½ szklanki wody 30 minut przed snem, aby pomóc Ci spać, zaleca Planet Botaniczny. We wlewie, zalać 1 szklanką wrzącej wody ½ do 1 łyżeczki. suszone Pulsatilla i niech strome przez 10-15 minut. Pić trzy razy dziennie lub w razie potrzeby. Nalewka może być również brane trzy razy dziennie.

Identyfikacja

Pulsatilla jest wieloletnia roślina z zaokrąglonym trzpieniem, który dorasta do 18 cm wysokości. Liście mają odcień srebrny i dna są miękkie i pierzaste. Pojedyncze kwiaty fioletowe z żółtymi pręcikami kwitną około Wielkanocy i pręciki stają się pierzaste owocostany po upadku kwitnie, raporty Zioła 2000.

Ostrzeżenia

Nie należy przyjmować duże dawki. Pulsatilla jest trujący i powoduje, śpiączka, drgawki i śmierć przez uduszenie, gdy podjęte nieprawidłowo. Nie dotykaj świeżych roślin. Nie należy używać tego zioła na zewnątrz, ponieważ jest silny drażniący skórę. Nie należy przyjmować, jeśli jesteś w ciąży. Niemieccy eksperci nie zalecają korzystania Pulsatilla wyjątkiem leków homeopatycznych, stwierdza Zioła 2000.