adcov.com

Co to jest przejściowa trombocytopenia?

Co to jest przejściowa trombocytopenia?


Transient małopłytkowość może być spowodowane przez stan, który prowadzi do czasowo zmniejszone wytwarzanie płytek krwi. To zazwyczaj ustępuje bez leczenia raz przyczyna została wyeliminowana.

Płytki krwi

Płytki krwi są w szpiku kostnym i zależą od różnych substancji w organizmie do produkcji i regulacji. Są one w znacznym stopniu uczestniczą w tworzeniu się skrzepów w gojeniu ran.

Małopłytkowość

Małopłytkowość opisuje mała liczba płytek krwi. Prawidłowej liczby płytek krwi w zakresie od 150,000 do 400,000 za mikrolitrów krwi. Wartości poniżej 20000 może prowadzić do zwiększenia ryzyka krwawienia.

Megakariocyty

Megakariocyty są prekursorami dla płytek i są wykonane w szpiku kostnym. Jeśli produkcja megakariocytów wpływa to wpływa produkcji płytek krwi.

Alkohol

Spożywanie dużych ilości alkoholu może spowolnić produkcję płytek krwi, zmniejszając produkcję megakariocytów. Jest to szczególnie istotne w alkoholików, które mają niski poziom witaminy B12 i kwasu foliowego, żelaza, ponieważ są ważne w produkcji płytek.

Wirusy

Niektóre wirusy mogą wpływać produkcję płytek krwi, co prowadzi do przejściowego małopłytkowości, która postanawia raz wirus został usunięty. Niektóre wirusy są takie ospę, parwowirus, śwince, różyczce, wirus Epsteina-Barr.

Leki

Niektóre leki powoduje przejściową małopłytkowość wpływając na szpik kostny, tiazydowe środki moczopędne, takie jak stosowane w pewnych chorych na serce i cytotoksycznych, leków stosowanych w chemioterapii.