adcov.com

Co to jest Propecia używany do

Propecia jest lekiem, który jest stosowany do leczenia męskiego łysienia. Jest on zatwierdzony przez US Food and Drug Administration (FDA). To, że tabletka przyjmowana raz na dzień. Jego zadaniem jest zapobieganie utracie włosów zarówno środka głowy, jak również od wierzchołka (górnej części głowy). Propecia działa poprzez obniżenie dihydrotestosteron (DHT), hormonu, który jest jedną z głównych przyczyn utraty włosów u mężczyzn.

Funkcja

Propecia działa poprzez ograniczenie formacji dihydrotesterone w obrębie skóry głowy. Zmniejszenie DHT działa również w celu ograniczenia dalszego kurczenia się mieszków włosowych.

DHT

Ważne jest, aby zrozumieć, co dihydrotestosteron jest. Jest klasyfikowany jako androgenu, męskiego hormonu płciowego, a także pomaga w zarządzaniu i pobudzają męskie cechy. Jest zdolny do kurczenia się mieszków włosowych, dopóki nie są one już w stanie stworzyć włosy, które są widoczne.

Wzór mężczyzn Łysienie

Wzór mężczyzn utrata włosów jest najczęstszym typem utraty włosów. To jest postępującą i zwykle rozpoczyna się łysiny. To również może zacząć stopniowo z łysienia korony. Mężczyźni ze wzrostem poziomu DHT w ich skalpy są podatne na łysienie typu męskiego.

Skutki uboczne

Możliwe biorąc Propecia są pewne skutki uboczne, choć są one bardzo rzadkie. Te efekty uboczne to problemy wytrysku; objawy reakcji alergicznej, takie jak pokrzywka i świąd; twarz i usta stają się obrzęknięte; wysypka skórna, powiększenie piersi; tkliwość piersi; absolutorium sutek; i guzki piersi.

Ostrzeżenia

Propecia jest przeznaczony wyłącznie do leczenia utraty włosów u mężczyzn i pod żadnym pozorem nie powinien być stosowany przez kobiety, ponieważ nie jest to dla nich bezpieczne, szczególnie dla kobiet w ciąży, jak Propecia może spowodować uszkodzenie płodów płci męskiej. Ponadto, jeśli osoba jest uczulony na którykolwiek ze składników Propecia, takich jak finasteryd, nie powinny go używać.