adcov.com

Co to jest Prawastatyna?

Co to jest Prawastatyna?


W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie króluje fast food, a dodatkowy czas jest praktycznie nie istnieje, to może być trudne do obniżenia poziomu cholesterolu z zdrowej diety i ćwiczenia fizyczne. Gdy metoda staromodny nie powiodło się, lekarz może zdecydować, że nadszedł czas, aby umieścić na leki obniżające poziom cholesterolu, jak prawastatyny. Nie tylko obniżyć poziom LDL (złego cholesterolu), może również przyczynić się do zmniejszenia całkowitego cholesterolu w organizmie, jednocześnie zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Dawkowanie

Jak w przypadku każdego leku na receptę, Prawastatyna musi być traktowane jako lekarz przepisał. Nie należy przyjmować w większych dawkach lub przez okres dłuższy, niż lekarz uzna to za konieczne, choć w niektórych przypadkach, jest ona wykorzystywana na zasadzie długoterminowej. Zazwyczaj należy przyjmować dwa razy dziennie, o tej samej godzinie każdego dnia, i z pełnym szklance wody. Jeśli zdarzy ci się przegapić dawki, należy przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Jednak, jeśli jest w pobliżu kolejną dawkę, należy opuścić pominiętą dawkę i przyjąć kolejną dawkę zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przyjmować dodatkowej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Jeśli czujesz, że możesz miały zbyt wiele Prawastatyna, szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Obecnie nie uważa się, że są jakieś zagrażające życiu objawy związane z przyjmowaniem tego leku więcej niż zalecana, więc nie ma żadnych objawów przedawkowania dostępne.

Skutki uboczne

Jak w przypadku innych leków, nie są możliwe działania niepożądane, niektóre bardziej poważne niż inne. Niektóre z bardziej powszechne skutki uboczne, które powinny ustąpić obejmują uczucie zmęczenia, zaparcia, bóle brzucha, łagodny gaz, biegunka, zgaga, zawroty głowy i wysypka. Niektóre z bardziej poważnych skutków ubocznych związanych z prawastatyny gorączka lub objawy grypopodobne towarzyszy ciemny mocz, nudności, bóle brzucha, utrata apetytu, ból w klatce piersiowej, bóle mięśni lub osłabienie i żółtaczka. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast przerwać przyjmowanie prawastatyny i skontaktować się z lekarzem. W niektórych przypadkach pacjenci rozwinąć reakcja alergiczna na ich leczenie. Objawy reakcji alergicznej na prawastatyny obejmować obrzęk warg, gardła, języka i twarzy; trudności w oddychaniu; i ule. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy zasięgnąć pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Interakcje leków

Niektóre leki mogą oddziaływać negatywnie z prawastatyny. Przed zastosowaniem leku należy dać lekarzowi pełną listę wszystkich leków Aktualnie na, w tym ponad-the-counter leków. Leki, które mogą negatywnie reagować z prawastatyny to Questran lub COLESTID; leki na raka lub sterydy takie jak Neoral, Rapamune i Prograf; różne leki, takie jak erytromycyna, Biaxin, niacyny, Atromid i Tricor; i leki przeciwgrzybiczne, takie jak Nizoral i Diflucan.

Warunki medyczne

Niektóre schorzenia mogą nie pozwalają wziąć Prawastatyna lub może wymagać dawkę należy dostosować. Możesz również wymagają specjalnej testowanie podczas niej, aby zapewnić jakość swojego zdrowia, jeśli masz pewne warunki, w tym nerek, niedoczynność tarczycy, zaburzenia mięśni lub cukrzycy. Monitoring jest również zalecane dla każdego, kto pije więcej niż trzy napoje alkoholowe dziennie.

Ostrzeżenie

Ten lek może powodować wady wrodzone u dzieci; w związku z tym, należy poinformować lekarza, jeśli planujesz ciążę lub są w ciąży. Podjąć dodatkowe środki ostrożności antykoncepcyjne podczas stosunku czas na prawastatyny. Picie alkoholu może zwiększyć ryzyko uszkodzenia wątroby podczas stosowania tego leku, dlatego należy powstrzymać się od napojów alkoholowych. Ponadto, nie są rzadkie przypadki, w których podjęcie Prawastatyna doprowadziło do rozpadu tkanki mięśni szkieletowych. To może ewentualnie prowadzić do niewydolności nerek. Jeśli masz jakieś niewyjaśnione bóle mięśni lub osłabienie, lub zauważysz zmiany w moczu, należy natychmiast powiadomić lekarza.