adcov.com

Co to jest poziom RDW?

Co to jest poziom RDW?

RDW oznacza szerokość rozkładu czerwonych komórek. Ten test jest pomiar ile każdy czerwonych krwinek zmienia wielkości. RDW jest częścią badania krwi, pełnej morfologii krwi lub CBC, który mierzy wiele innych składników krwi i produktów krwiopochodnych.

Co do RDW Środki

RDW mówi zmienność wielkości czerwonych krwinek. Zmniejszenie liczby oznacza, że ​​czerwone krwinki nie różnią się znacznie pod względem wielkości, podczas gdy wysokie liczby komórek oznacza się znacznie różnić w bardzo małych i bardzo dużych czerwonych krwinek. Stwierdzenie, że jest niska lub wysoka wskazywałyby na potrzebę dalszych badań w celu określenia przyczyny wyników.

Co to jest normalna

Istnieje zwykle pewna zmienność w wielkości erytrocytów i normalnie RDW spadnie pomiędzy 10,2 procent do 14,5 procent. Liczba ta będzie nieco inny od laboratoriów, ale normalny zakres zostanie przedstawiony w sprawozdaniu z badań.

Niskie RDW

Niskie RDW oznacza, że ​​wszystkie erytrocytów są tej samej wielkości. Może to być spowodowane przez niedokrwistość makrocytowej w którym jest bardzo mało krwinek czerwonych, ale są bardzo duże. Może to być również spowodowane w mikrocytarnej niedokrwistości, gdy istnieje kilka krwinek czerwonych, ale są one bardzo małe.

Wysokie RDW

Wysoka RDW oznacza dużą różnorodność wielkości komórek z bardzo małej do bardzo dużej. Może to być spowodowane warunkami takimi jak niedoboru witaminy B12 i kwasu foliowego. Ponadto, może to wskazywać na niedobór żelaza niedokrwistość lub do talasemii intermedia.