adcov.com

Co to jest płodu?

Płodu jest raczej słabo zdefiniowany termin medyczny, który odnosi się do tego, co się dzieje, gdy nienarodzone dziecko zaczyna mieć problemy, gdy mama jest w pracy. W większości przypadków zagrożenia płodu wiąże się z braku przepływu powietrza dla płodu, który jest nazywany płodowej niedotlenienie. Podczas gdy większość dzieci są dostarczane bez żadnych powikłań płodu, istnieją przypadki, gdy wynika to w takich warunkach, porażeniem mózgowym, drgawkami i upośledzeniem umysłowym.

Funkcja

Istnieje szereg sytuacji, które mogą prowadzić do zagrożenia płodu. Jednym z nich jest często występuje, gdy matka zacznie doświadczać skurcze podczas porodu i przepływu krwi przez łożysko zostanie nagle odcięte. Koperty łożysko płodu i dziecka wynika z niej składniki odżywcze. Czasami podczas skurczów mięśni zaostrzenie napiera pępowiny, przez które składniki odżywcze i przekazać krwi, powodując zagrożenia płodu.

Rodzaje

Płodu może być spowodowany na inne sposoby. Zakażenie może spowodować warunek ten można, co jest znane jako odklejenia się łożyska, w którym płód oddziela się od łożyska zbyt wcześnie pracy. Jeśli pępowina jest przesunięty w czasie pracy, znany jako wypadnięcie pępowiny, płód będzie brak składników odżywczych, aż problem zostanie rozwiązany lub rodzi. Niskie ciśnienie krwi podczas porodu w części będą miały wpływ na matkę, jak i płód, przy niebezpieczeństwie płodu realna.

Rozmiar

Niektóre z objawów zagrożenia płodu są powolne tętno poniżej 100 uderzeń na minutę, który jest określany jako brachycardia. Przeciwnie, tachykardia, to bicie serca ponad 180 uderzeń na minutę, zazwyczaj w wyniku matki o gorączkę. Lekarze zwracają uwagę na ten numer, wiedząc, że średnia tętna płodu jest między 120 a 160 uderzeń na minutę. Płodu mleczanowa szukał do wykrywania zagrożenia płodu, co oznacza, że ​​nie jest nagromadzenie zbyt dużo kwasu w krwiobiegu dziecka.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Gdy objawy zagrożenia płodu są widoczne, dziecko musi być dostarczone tak szybko, jak to możliwe. Jednym z rozwiązań tego problemu jest zabieg chirurgiczny znany jako cięciu poprzecznym, który usuwa dziecka przez nacięcie brzucha matki. W innych przypadkach, wywoływania pracy z lekami przyspiesza dostawę. Nacięcie krocza jest wykonywane poprzez nacięcie w obszarze od odbytu do pochwy w celu umożliwienia wystąpienia stanów szybciej; to jest inna opcja. Czasami lekarz zatrudni przyssawkę, że może postawić na głowie dziecka, gdy się pojawi. To może pomóc wyciągnąć dziecko w dół kanału rodnego w dostawie ekstrakcji próżniowej.

Rozważania

Tętno płodu może być bacznie obserwowane przy użyciu elektronicznego monitorowania płodu serca. Monitor pracy serca wykorzystuje ultradźwięki do wykrywania ruchu serca płodowego. Tętno dziecka może być ustalona i będzie obserwował przez pielęgniarkę w trakcie dostawy. Pielęgniarka będzie w stanie wziąć pod uwagę wszelkie odchylenia tętna od reakcji na skurcze i niech lekarze wiedzą, czy jest powód do niepokoju.