adcov.com

Co to jest płata czołowego?

Co to jest płata czołowego?


Mózg jest podzielony na cztery części zwanych płatami. Frontal lobe jest jednym z czterech części mózgu. Pozostałe sekcje zawierają płat ciemieniowy, potyliczny płat i płata skroniowego. Każdy z tych płatów funkcjonowania w określony sposób; Płat czołowy jest specjalnie związany z tym, jak rozumieć i plan, nasze części mowy, sposób poruszania się, na nasze emocje, i jak rozwiązywać problemy.

Planowanie

Płat czołowy odgrywa rolę w jaki planujemy. Planowanie działań jest jednym z głównych funkcji płata czołowego. To pozwala nam planować naszych zwykłych codziennych czynności, takich jak daje psu kąpiel, planowanie posiłków, ustalające samochodu lub organizacji imprezy.

Organizowanie

Płat czołowy odgrywa rolę w jaki organizujemy nasze działania. Innymi słowy, frontal lobe odpowiada za kolejności czynimy rzeczy. Płat czołowy pozwala nam na sekwencji i organizować podczas wykonywania czynności. Na przykład dlatego, że wiemy, że powinniśmy wyłączyć wodę po tym prysznica ma do czynienia z funkcjami płata czołowego.

Mowa i język Produkcja

Płat czołowy odgrywa rolę w logopedyczne obszarze mózgu. Jest to obszar, gdzie znajduje się Broca, zawierający neuronów ruchowych związanych z kontrolą mowy. Płat czołowy pozwala również zrozumieć język i używać słowa poprawnie więc sensu w celu komunikowania się z powodzeniem. Ludzie, którzy mają uszkodzenia w płacie czołowym może być trudno mówić.

Ruch

Płat czołowy odgrywa rolę w naszych ruchów. To nie tylko pomaga nam przenieść nasze ręce, nogi, ręce, głowę i nogi, ale pomaga nam kontrolować nasze wyraz twarzy, jak również. Płat czołowy sądzi się również, aby pomóc w orientacji przestrzennej, co oznacza, pomagając nam z naszego poczucia kierunku, podczas poruszania się naszego środowiska.

Emocje

Płat czołowy odgrywa rolę w kontrolowaniu emocji, takich jak głód, agresji i popędu seksualnego. Kontrole czołowe płata emocje, informując nas, że powinniśmy jeść, gdy jesteśmy głodni, nie pić, kiedy jesteśmy spragnieni, płakać, kiedy jesteśmy smutni, i śmiać się, kiedy jesteśmy szczęśliwi, na przykład. Płat czołowy zamienia nasze emocje i wyłączać, mówiąc nam, co powinien lub nie powinien robić, gdy stosowne. Dodatkowo, przedni płat jest częścią mózgu została dotknięta chorobą Alzheimera, depresji i manii.

Rozwiązywanie zadań

Płat czołowy odgrywa rolę w tym, jak rozwiązać problemy. Płat czołowy pomaga nam znaleźć rozwiązania problemów, takich jak rozwiązywanie równań matematycznych. Dodatkowo pomaga nam wybrać właściwą strategię rozwiązywania różnych problemów na podstawie intuicji, zrozumienia zasad, rozumowania, logiki i twórczego myślenia.