adcov.com

Co to jest optymalne ciśnienie krwi czytania?

Wysokie ciśnienie krwi - znana również jako nadciśnienie - odnosi się do wzrostu ciśnienia krwi w stosunku do ścianek tętnic. Ciśnienie krwi jest utworzony przez serce podczas pompy krwi przez tętnice i układu krążenia. Jest również utworzone przez siłę tętnic, ponieważ opór przepływu krwi. Skurczowe, która jest podana w pierwszym czytaniu, jest większa liczba. To symbolizuje ciśnienia, gdy serce się kurczy, aby pompować krew do ciała. Mniejsza liczba, rozkurczowe ciśnienie jest serca, gdy zwalnia pomiędzy uderzeniami. Optymalnie, aby uważać się za zdrowe, jest sugerowane czytanie ciśnienie krwi.

Objawy wysokiego ciśnienia krwi

Zgodnie z American Heart Association, w większości przypadków, nie istnieją żadne zwykłe fizyczne objawy wysokiego ciśnienia krwi. Mimo to, ludzie mogą wykazywać objawy takie jak nudności, wymioty, pocenie się, zawroty głowy i zaburzenia widzenia, gdy poziom ciśnienia krwi jest podwyższony. Wysokie ciśnienie krwi jest objawem często prowadzi do innych poważnych problemów zdrowotnych, takich jak: udar mózgu, niewydolności nerek, choroby serca, utratę wzroku i niewydolności serca.

O czytań

Stres, ćwiczenia i inne czynniki mogą mieć wpływ na ciśnienie krwi i spowodować, że wzrośnie. Jeśli z jakiegoś powodu, odczyt jest wysoki, osoba powinna zająć kilka odczytów na przestrzeni kilku godzin lub dni. Ciśnienie krwi często podwyższone po intensywnym wysiłku lub chwilach stresu. Jednakże, jeśli nadal występuje podwyższone ciśnienie krwi, nie może być powodem do zmartwień.

Optymalna Reading

Odczyt jest uważany za optymalny niższe niż 120/80 coś. Rzeczywista ilość 120/80 nie jest uważany za doskonały - ale w rzeczywistości liczba dolnych są uważane za optymalne. Na przykład, ktoś z czytania ciśnienia krwi 116/76 ma optymalny odczyt. Odczyty ciśnienia krwi można również podzielić na różnych etapach: normalny (mniej niż 120/80), pre-nadciśnienie (120-139 / 80-89), I etap (140-159 / 90-99) i drugi etap (160 lub większe / 100 lub więcej). Według National Heart Lung and Blood Institute, wszystkie poziomy ponad normalnych odczytów są uważane za czynniki ryzyka (NHLBI, 2009).

Utrzymanie optymalnego ciśnienia krwi

Mimo, że ciśnienie krwi może zwiększyć się z wiekiem, w celu utrzymania optymalnego ciśnienia krwi, należy zobowiązać się do stylu życia, który obejmuje regularne ćwiczenia i zdrowe jedzenie, dobrze zbilansowanych posiłków. Istnieją inne metody leczenia, takie jak leki i inne rodzaje alternatywnych leków zmniejszających nadciśnienia, jak również. Przed zastosowaniem nowego leku lub próbować nowych programów do obniżenia ciśnienia krwi zawsze skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia

Nadciśnienie tętnicze jest często określany jako "cichy zabójca". Ten pseudonim jest istotne, ponieważ wiele osób go lat, nie wiedząc, że mają go. EMedicine Zdrowie opisuje stan nadciśnienia złośliwego. Stan ten wpływa na tych, którzy idą długie okresy czasu z konsekwentnego wysokie ciśnienie krwi. Objawy nadciśnienia złośliwego są bardziej widoczne (nudności i ból głowy) i zazwyczaj wymaga pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Zdając sobie sprawę z optymalnego czytania i pracy w kierunku uzyskania tej liczby może skończyć oszczędzając swoje życie.