adcov.com

Co to jest ofiara Tożsamość?

Co to jest ofiara Tożsamość?


Tożsamość ofiary jest koncepcja kogoś - kto może lub nie może być w rzeczywistości ofiarą - widząc siebie jako ofiary. W większości przypadków, osoba o tej tożsamości wykorzystuje użalania się nad sobą i narcyzm jako pretekst do pozostają uwięzione w roli ofiary. Tożsamość ofiary jest skomplikowana koncepcja z wieloma negatywnymi konsekwencjami.

Emocjonalne nadużycie

W sytuacjach przemocy emocjonalnej, osoba wiktymizacji może rzeczywiście dojść do identyfikacji z nadużyć, które zostały heaped na nią. To uczucie bezradności i umowy może spowodować nadużywane osoba poczuć nadużycie jest uzasadnione, a nie próbować uciec z sytuacji. Ofiara koncentruje się na oskarżenia o sprawcy, a nie na własnych mocnych i wartości, które mogą dać jej siłę do wyjścia z nadużyciem stosunku.

Fałsz Wiktymizacji

Jest możliwe, aby osoba nie faktycznie w sytuacji stanowiącej nadużycie rozwoju tożsamości ofiary. Zdarza się to często, gdy skrajne narcyzm powoduje kogoś, by sądzić, że jest ofiarą, koncentrując się na postrzeganej szkody. Prowadzi to do myślenia, że ​​"wszyscy są przeciwko mnie" lub "nikt nie dba o mnie." Ten sposób myślenia może być bardzo niebezpieczne, ponieważ może prowadzić osoby do uzasadnienia nadużywa ludzi wokół niego ze względu na fakt, że on sam czuje się znęcano.

Ofiara-dopuszczającego się nadużyć

Gdy ofiara staje się sprawca, ze względu na nasiloną zaatakowanej tożsamości, często zachęcani przez uczucie litości nad sobą lub zemsty. Może to nastąpić zarówno w postrzeganej tożsamości ofiary i kiedy osoba jest rzeczywiście ofiarą innej osoby. Ofiarą przemocy i krzywdy usprawiedliwia innej osoby, ponieważ on sam był prześladowcę. Tego typu osoby często unika podejmowania odpowiedzialności i zamiast obwinia nic negatywnego w jego życiu na ludzi, którzy spowodowali mu faktyczną lub domniemaną krzywdę.

Ekstremalne Negatywność

Osoby o tożsamości ofiary zazwyczaj wykazują skrajną negację. Często są one fatalistyczne, wierząc, że są w pułapce okoliczności spowodowanych wykroczenia innych ludzi, a nie doceniają siebie i swoje mocne na tyle, żeby przepchnąć się z ich negatywnych okoliczności. Zamiast tego, często negatywnych do kanału, który potwierdzając ich sprawcy i mści się na innych ludzi. Tożsamość ofiary może być przyczyną lub skutkiem przewlekłej depresji.