adcov.com

Co to jest Oddział Retinol Vein Occlusion?

Gdy żyły oka wystąpi zablokowanie, to zatkanie żyły siatkówki, które mogą powodować obniżenie i zniekształcone widzenie. Siatkówki, okluzja naczyń są podzielone na ich miejscu w oku. Oddział siatkówki niedrożności żyły (BRVO) są skrzepy utworzone na gałęzi żyły siatkówki.

Znaczenie

BRVOs może pojawić się nagle w jednym oku i spowodować poważne utraty wzroku w niektórych przypadkach. Nasilenie objawów BRVO zależy od położenia oraz rozmiarów zablokowanym żyły. Raport dr Mark Fonrose w sprawie eMedicine.com mówi, że po retinopatii cukrzycowej, siatkówki niedrożności żyły są drugą najczęstszą przyczyną ślepoty.

Przyczyny

BRVO jest zlokalizowana w rozwoju zakrzep żyły siatkówki, które występuje z powodu utwardzania sąsiednich naczyń siatkówki. Gdy przepływ krwi jest hamowany, tlen i składniki odżywcze nie może dostać się do oka, co prowadzi do utraty wzroku. Fonrose donosi, że BRVO jest związana z nadciśnieniem. Może również wystąpić uraz, jaskry i orbitalnych zmian strukturalnych.

Pacjenci

BRVOs bardziej rozpowszechniona u pacjentów z wysokim poziomem cholesterolu, wysokiego ciśnienia krwi, nawracającymi jaskry, miażdżycy tętnic i cukrzycy według siatkówki Clinic.

Naturalne Poprawa

Według siatkówki Clinic, zablokowane żyły zazwyczaj otwiera się na własną rękę, z czasem widzenie poprawia. Ponad połowa pacjentów BRVO odzyska normalne widzenie ponownie (bez leczenia) w ciągu roku od wystąpienia.

Komplikacje

Jedna trzecia pacjentów BRVO cierpią komplikacje, według siatkówki Clinic. Powikłania te obejmują trwały obrzęk centralnej siatkówki (technicznie nazywany "obrzękiem plamki"), lub wzrost nowych nieprawidłowych naczyń krwionośnych w oku, które mogą łatwo pęknąć i spowodować krwawienie w oku, a także utraty wzroku.

Leczenie

Laserowe leczenie jest skuteczne BRVO, że nie jest wystarczająco szybko na uzdrowienie własne lub już spowodowały dramatyczny niedobór wzroku. Laser zdjęcia koagulacji poprawia wizji i według AllAboutVision.com, zwiększa prawdopodobieństwo, że końcowy wizji będą 20/40 lub lepszą.