adcov.com

Co to jest normalny zakres na ciśnienie krwi?

Co to jest normalny zakres na ciśnienie krwi?


Ciśnienie krwi, środki odczytu, jaka siła jest umieszczone na ścianach tętnic, jak krew pompowana jest przez organizm. Mierzone w milimetrach słupa rtęci (mmHg), powinno być sprawdzane co najmniej raz na dwa lata lub częściej, jeśli masz lub miałeś problemy, według American Heart Association (AHA).

Ciśnienie skurczowe

Górna liczba czytania reprezentuje skurczowego ciśnienia, który jest tworzony w umowach serca i pompuje się krew. Ilość mocy 120 jest normalna dla dorosłych, zgodnie z AHA.

Rozkurczowego ciśnienia

Numer na dole reprezentuje rozkurczowego ciśnienia podczas twoje serce jest w spoczynku pomiędzy uderzeń. Numer pod 80 jest zdrowe dla dorosłych, raporty AHA.

Wysokie odczyty

Czytanie dorosły 120/80 do 139/89 mmHg jest uważane prehypertension. Jeśli przekracza ona 140/90 mm Hg, to nadciśnienie (lub wysokie ciśnienie krwi), i musi być obniżona przed serca i innych części ciała ulec uszkodzeniu.

Niskie odczyty

Odczyt poniżej 90/60 mmHg dorosły jest uważany niedociśnienie (lub niskie ciśnienie krwi), zgodnie z National Heart Lung and Blood Institute. O ile nie towarzyszą zawroty głowy, omdlenia lub porażenia, nie obawiać.

Dla Dzieci

Normalny zakres ciśnienia krwi dzieci zależy od ich płci, wieku i wzrostu, wyjaśnia AHA. Skonsultuj się z lekarzem dziecka więcej informacji.