adcov.com

Co to jest normalne ciśnienie krwi dla dziecka?

Co to jest normalne ciśnienie krwi dla dziecka?


Rodzice pracują, aby upewnić się ich dzieci są tak zdrowe, jak to możliwe. Zrozumienie normalne ciśnienie krwi dla dziecka może pomóc rodzicom rozpoznać, gdy istnieje powód do obaw.

Ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi jest szybkość, z jaką krew naciska na ściany naczyń krwionośnych podczas ruchu. Personel medyczny, jak napisać ciśnienie krwi skurczowe ciśnienie na ciśnienie rozkurczowe, takie jak 120/80. Pierwsza cyfra jest ciśnienie podczas pracy serca, a drugie ciśnienie przy serca w spoczynku.

Wiek

Ciśnienie krwi u dzieci zależy od wieku. Podczas gdy normalne ciśnienie krwi u dorosłych wynosi około 120 na 80, dzieci nie osiągają ten zakres, aż ich młodzieńczych lat. 1-roku życia na ciśnienie skurczowe wynosi zazwyczaj od 80 do 90. 5-letni jest ciśnienie skurczowe wynosi między 90 a 100, a 10-latek jest między 95 i 105.

Percentyla

Normalne ciśnienie krwi dla dzieci również zmienia się w zależności od "percentyla" Oni są w. Percentyla rozmiar dziecka w stosunku do innych dzieci w tym samym wieku. Na przykład dzieci, które objęte są 75-do 95-cia percentyla prawdopodobnie mają wyższy wskaźnik ciśnienia krwi, niż osoby normalne w 50. percentyla.

Nadciśnienie

"Nadciśnienie" jest terminem medycznym na wysokie ciśnienie krwi, co może spowodować uszkodzenie serca. Około 5 procent dzieci mają wysokie ciśnienie krwi. Chociaż objawy mogą występować u dzieci, może to powodować problemy zdrowotne, jak osób dorosłych.

Czytania

Poziom aktywności dziecka lub nerwowość w czasie pomiaru ciśnienia krwi będą miały wpływu na wyniki. Najlepszy pomiar ciśnienia krwi występuje, gdy dziecko jest w spoczynku i spokoju.