adcov.com

Co to jest mleczan Ringera?

Co to jest mleczan Ringera?


Mleczanem Ringera (lub dokładniej, roztwór Ringera z dodatkiem mleczanu) jest ciekły roztwór elektrolitu w wodzie. Elektrolity takie jak sód naturalnie występują w płynach ustrojowych i pomocy mięśni i funkcji nerwów, a także pomoc w utrzymaniu ciała i równoważenia pH płynów. Utrata elektrolitów z potem i oddawanie moczu jest normalne, a te elektrolity zastępuje zwykłego zużycia płynu. Jeżeli zbyt wiele elektrolity utracone z powodu krwawienia, wymioty lub innej choroby, muszą być szybko wymieniony.

Stosowanie

Ringera podaje się dożylnie pacjentowi w celu zastąpienia płynów i elektrolitów utracone z powodu choroby lub urazu. Stężenie elektrolitów i wody jest przeznaczony do naśladowania skład osocza krwi. Rozwiązanie to może być przewidziane wraz z roztworu cukru (na ogół dekstroza), aby zapewnić źródło kalorii. Ringera może być również stosowany w połączeniu z różnymi leków dożylnych w celu rozcieńczenia leku.

Skład

Stosunek stężenia elektrolitów i wody w mleczanowy roztwór Ringera starannie zrównoważone, tak że może on być skutecznie wykorzystywane przez organizm. W każdym 100 ml mleczanowy roztwór Ringera, istnieje 600 mg chlorku sodu, 20 mg chlorku wapnia, 30 mg chlorku potasu i 310 mg mleczanu sodowego. PH mleczanowy roztwór Ringera doprowadza się do wartości 6,6, i litra tego roztworu 9 kalorii.

Funkcja

Rehydratacji z wody w roztworze A, mleczanowy roztwór Ringera ma zasadnicze znaczenie, ponieważ całkowita masa ciała wynosi około 70 procent wody. Znaczne straty wody i jony znajdujące się w nim, będzie skutkować w skrajnym rozstrojem do każdego głównego systemu w organizmie. W przypadku, gdy zbyt dużo wody jest tracona, pH ciała może stać się zbyt kwaśny, warunek nazywa mleczanowej. Mleczan zawarte w mleczan Ringera pomaga kwasicę walki ciało.

Skutki uboczne

Ponieważ Mleczan Ringera jest dożylnie, występującym działaniem niepożądanym jest podrażnienie w miejscu podania. Chociaż rzadko, możliwe są reakcje alergiczne, takie jak obrzęk i trudności w oddychaniu z mleczan Ringera. Inne potencjalne działania niepożądane: zakażenia lub zasinienie w miejscu wstrzyknięcia, gorączka, zakażenia żyły lub nadmierny wzrost objętości krwi. Obrzęk płuc (płyn w płucach) oraz nadmierne nawodnienie są potencjalnymi komplikacji, które mogą wystąpić z użycia roztwór Ringera z dodatkiem mleczanu.

Rozważania

Mleczanowy roztwór Ringera jest przez szereg różnych producentów i może mieć niewielkie zmiany w formule. Na ogół jednak, rozwiązania te są uznawane za izotoniczny z krwią. Oznacza to, że stężenie jest w przybliżeniu równe stężeniu zdrowej krwi. Rozwiązanie to może być także nazywane "roztwór mleczanu Ringera" LR lub RL. Mleczan Ringera został wynaleziony w 1800 roku przez późnego Sydney brytyjski fizjolog Ringer.