adcov.com

Co to jest Mega Tribulus Terrestris?

Co to jest Mega Tribulus Terrestris?


Tribulus terrestris jest ziołowy długo stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej i indyjskiej. Chociaż oryginalne wykorzystanie ziół było zwalczania takich chorób jak niepłodności, zaburzenia erekcji i niskiego libido, Tribulus widział niedawny odrodzenie stosowania jako wzmacniacz sportowych osiągach, z powodu jego domniemanych testosteronu zwiększania jakości. Badania są jednak niejednoznaczne.

Identyfikacja

Tribulus Terrestris to roślina kwitnąca, która rośnie w tropikalnych klimatach umiarkowanych do wewnątrz Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Europie Wschodniej, Indiach i Chinach. Liście są mniej niż ćwierć cala długości, a kwiaty wytwarzają nasiona kolczaste, które są wystarczająco ostre, aby przebić opon rowerowych. Nasiona zachowują żywotność przez 3-7 lat w średniej.

W Chinach znany jest jako zioło bai ji li. W Indiach, jest dalej Gokshura.

Historia

Natomiast wschodnia świat znanych korzystnych właściwości Tribulusów wieków kultura zachodnia została wprowadzona do Tribulus przez jego popularności z Europy Wschodniej olimpijczyków z lat 1970, który chwalił związek dla jego rzekomej zdolności do zwiększenia poziomu testosteronu w organizmie. Podczas Tribulus pierwotnie wykorzystany do usunięcia niepłodności, zaburzenia erekcji i niskie libido, Tribulus jest sprzedawany dziś głównie jako wyniki sportowe wzmacniacza. Korzyści wynikające z podwyższonych poziomów testosteronu jest dobrze znanych, w tym zwiększenia masy mięśni, spadek poziomów tkanki tłuszczowej, i gwałtowny wzrost siły.

Funkcja

Badania na zwierzętach wykazały, że podawanie Tribulusów spowodowało znaczny wzrost poziomu testosteronu, dihydrotestosteronu i dehydroepiandrosteronu. Podobno Tribulus działa zasygnalizowania przysadkę mózgową do produkcji zwiększonej ilości LH (hormonu luteinizującego). To z kolei ma wpływ kaskadowego, które następnie sygnalizuje gonady do zwiększenia produkcji testosteronu, ale nie w zakresie super fizjologicznej. Niestety, w mechanizmie aromatyzacji, to także prowadzi do znacznego wzrostu stężenia estrogenu.

Czy to działa?

Badania na ludziach obejmujące Tribulusa są mniejsze niż rozstrzygające. W jednym badaniu z udziałem 15 obiektów stwierdzono, że Tribulus nie miał wpływu na skład ciała i wyników sportowych. Inni doszli do podobnych wniosków. Zwolennicy ekstraktu ziołowego twierdzą, że badania, twierdząc, nieskuteczność stosować niewłaściwych technik zbierania, niewystarczających dawek lub niewłaściwe podawanie związku. W krótkim, dowody za lub przeciw stosowania Tribulus zwiększyć poziom testosteronu jest niejednoznaczny, ale niepotwierdzone dowody sugerują, że dla niektórych, zioło zasługuje na swoją reputację.

Czy to jest bezpieczne?

Dla owiec, nie. W przypadku owiec Tribulus powoduje nieodwracalne warunkiem, że w końcu prowadzi do śmierci. U ludzi, Tribulus wydaje się być dość bezpieczne, chociaż nie jest bez zastrzeżeń. Kobiety w ciąży lub karmiące nie powinny stosować Tribulus, ani nie powinien młodszych chłopców. Osoby o warunkach zależnych od hormonów, takich jak rak prostaty lub rak piersi również powinny wstrzymać się. Pojawiły się pewne zgłaszane przypadki ginekomastii, chociaż to wydaje się być niezmiernie rzadko. Najważniejsze jest to, że Tribulus jest stosunkowo łagodny, z kilku znaczących efektów ubocznych.