adcov.com

Co to jest mapa drogowa C-Arm?

Co to jest mapa drogowa C-Arm?


Systemy roadmap Medycyna i C-ramiona umożliwiają diagnostykę i leczenie za pomocą zdjęć rentgenowskich. W połączeniu z mapy drogowej, ramię C pozwala lekarzy, aby zobaczyć na żywo obraz z wewnętrznych systemów ciała lub przedmiotów. Obrazy te pozwalają na monitorowanie pracowników medycznych do wnętrza ciała podczas zabiegów chirurgicznych, i sprawdzić uszkodzenia lub choroby tętnic lub innych części ciała.

Historia

Holenderska firma technologia i oświetlenie medyczne Royal Philips Electronics wprowadziła C-ramię w roku 1955. Początkowo lekarze stosować tego urządzenia w chirurgii ogólnej i ortopedycznej, ale jako projekt poprawić, wykorzystanie ramię C rozszerzył się do szeregu procedur małoinwazyjnych, takie jak badania ambulatoryjne dla chorobami serca, urologii i naczyniowych.

Angiografia

Interwencyjne radiolodzy użyć C-ramię w angiografii, który jest wykorzystanie promieniowania rentgenowskiego w celu zapewnienia obrazów tętnic i żył, aby sprawdzić, blokad lub innych problemów naczyniowych. Radiolodzy wstrzyknięcia środka kontrastowego do naczynia, aby to widoczne w promieni rentgenowskich. Procedura obejmuje również wsunięcie cewnika w naczynie. Uzyskane obrazy są angiografii. W niektórych przypadkach przedsiębiorcy mogą wykonać angioplastykę lub trombolizy do naprawy statku. Funkcja obrazu zabranie ramię C umożliwia monitorowanie tych procedur.

Fluoroskopii

Lekarzy używać C-broni w fluoroskopii, który jest wykorzystanie technologii X-ray do tworzenia na żywo obrazowania. Ramię C jest jak kamery wideo w procedurze fluoroskopii. Personel medyczny może obrócić ramię C we wszystkich kierunkach, aby uzyskać różne kąty, stanowisk i punktów widokowych. Pacjent leży na stole badania i ekspert pozycjach jeden koniec ramieniem C obok części ciała poddawanej badaniom lub operacji. Każdy koniec ramieniem C zawiera sprzęt, który działa podobnie jak obiektyw aparatu fotograficznego, a obrazy pojawiają się w komputer.

Mapa Drogowa Technologii

Mapa drogowa technologii pojawiła się w 1960 roku, aw 2005 roku rozpoczął wykorzystaniem technologii 3D. Plan działania składa się z kombinacji angiograficzne i fluoroskopii obrazów wyświetlanych na stacji roboczej komputera, z ramieniem C podłączony do stacji roboczej, aby zapewnić żywo obrazowania. System komputerowy nakłada te dwa typy obrazów do stworzenia połączonej mapę drogową obraz. Lekarze używać tych obrazów do prowadzenia przewodów, cewników i innych obiektów umieszczonych w korpusie podczas zabiegów chirurgicznych. Roadmap obrazy mogą również graficznego z tętniaków lub innych schorzeń.