adcov.com

Co to jest lewy?

LH jest skrótem od hormonów luteinizującego, chemikaliów produkowanych naturalnie przez organizm w celu ułatwienia procesu reprodukcyjnego. Braki LH mają potencjał powodować bezpłodność.

Identyfikacja

Twoja przysadka mózgowa, niewielka struktura położona u podstawy mózgu, są odpowiedzialne za produkcję LH, donosi Mayo Clinic.

Funkcja u mężczyzn

U mężczyzn, LH stymuluje wyspecjalizowanych komórek zwanych komórek Leydiga, które z kolei wytwarzają Testosteron, główny hormon płciowy w organizmie mężczyzny, zgodnie z Colorado State University. Jednym z wielu zadań testosteronu jest indukowanie produkcji nasienia, który jest potrzebny do rozmnażania płciowego.

Funkcja w Kobiety

Z układu rozrodczego kobiety, podwyższony poziom LH prowadzi do owulacji lub z upływem jaja w macicy, w przygotowaniu do zapłodnienia. LH produkuje progesteron, który jest niezbędny dla rozwoju płodu od poczęcia, donosi Mayo Clinic.

Efekty

Niedobory LH często przyczyniają się do niepłodności u kobiet i mężczyzn. Z tego powodu badania krwi do pomiaru poziomów LH jest pierwszym krokiem wspólnym dla specjalistów płodności, według Amerykańskiego Towarzystwa ciąży.

Rozwiązanie

Jeżeli badania krwi wykażą, że masz niedobór LH, lekarz może przepisać lek w celu uzupełnienia poziomu tego hormonu w organizmie, donosi Mayo Clinic.