adcov.com

Co to jest Łapa przednia Pronacja?

Co to jest Łapa przednia Pronacja?


Przodostopia pronacji, znany również jako pronacji, jest normalne wewnątrz rolki stóp w cyklu chodu.
Cykl chodu jest sekwencja ruchów wykonanych podczas przechodzenia z jednego punktu do drugiego, lub pieszo. W normalnym cyklu chodu stopa uderza w ziemię na zewnątrz pierwszej pięty, a następnie rzuca do środka, gdzie to jest w całkowitym kontakcie z ziemią. Siły pochodzące z uderzenia są rozprowadzane przez stopę przed przesunąć się pod koniec cyklu chodu.

Znaczenie

Zbyt dużo pronacji nazywa nadmiernej pronacji. Nadmiernej pronacji powoduje pchnięcie się pod koniec cyklu chodu się głównie z dala od dużych i drugich palców.

Rozważania

Długotrwałe nadmierne pronacji może prowadzić do urazów.

Cechy

Objawy nadmiernej pronacji obejmują zapalenie powięzi podeszwy, ostrogi pięty, ból kostki, shin, ból kolana, skurcze łydek, i dolnej części pleców i ból biodra.

Przyczyny

Nadmierne pronacji może być spowodowane przez napięte mięśnie, słabych mięśni, zaburzenia równowagi mięśniowej, niewłaściwe obuwie, płaskostopie, otyłości, zaburzeń fizycznych lub ciąży.

Zabiegi

Leczenie obejmuje noszenie odpowiedniego obuwia, over-the-counter wkładki, niestandardowe ortezy lub ćwiczenia mające na celu wzmocnienie kontroli do wewnątrz rolki stopy.