adcov.com

Co to jest Laminotomy?

Laminotomy jest zabieg chirurgiczny przeznaczony do łagodzenia bólu w wyniku problemów związanych z kręgu. Różne warunki, takie jak zapalenie stawów kręgosłupa i kręgowego może powodować zmiany w kręgu. Mimo, że procedura może być wykonywana w obszarze szyjnym kręgosłupa, to jest najczęściej wykonane w obszarze lędźwiowym.

Fakty

Lamina jest kości kręgosłupa, które mogą stać się powiększony z powodu różnych warunków rdzenia. Wzrost kości powoduje ucisk nerwów i otaczających kompresuje je. To może powodować drętwienie i ból pleców, nóg lub szyi, czy problem jest w odcinku szyjnym kręgosłupa. Laminotomy usuwa część blaszki, która odciąża nacisk na nerwy i może złagodzić ból.

Rozważania

Laminektomia i laminotomy może czasem mylić. Chociaż są one podobne, laminektomia polega na usunięciu wszystkich blaszkę. Podczas laminotomy tylko część kości jest usuwany. Zgodnie z Oregon Health i Science University, laminotomy ma zalety i jest mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia mięśni wokół kości kręgosłupa. Ponieważ tylko niewielka część blaszki usunięto mniejsze nacięcia są potrzebne niż laminektomię.

Procedura

Procedura może być wykonana tradycyjnie znieczuleniu ogólnym lub endoskopowo, który jest uważany za mniej inwazyjne. W tradycji otworzyć z powrotem chirurgii, nacięcia muszą być większe niż w chirurgii endoskopowej. Jeśli stosuje endoskopowy podejście rury są gwintowane w nacięcia i aparat jest umieszczony w rurce aby korzenie nerwowe. W przypadku obu rodzajów operacji mały otwór może być wykonany w blaszce i niewielka część kości jest usuwany. Nacięcia są następnie zszywane.

Zagrożenia

Zgodnie z Mayo Clinic zagrożenia dla laminotomy są podobne do tych z laminektomię. Ryzyko to uszkodzenia korzeni nerwowych. Innym możliwym powikłaniem wycieka płyn mózgowo-rdzeniowy. Może wystąpić zakażenie, a także nadmierne krwawienie. Ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym to reakcja alergiczna na znieczulenie.

Poprawa

Jeżeli procedura została wykonana za pomocą endoskopu, pacjent może być zwolniony z opieki szpitalnej sam dzień, w pracy. Leki pomogą ból sterowania. Tradycyjna operacja może wymagać dwóch dni pobytu w szpitalu. Lekarze zwykle zachęcić pacjentów iść jak najszybciej po zabiegu.
Jeśli laminotomy zostało zrobione bez endoskopu i duże nacięcia zostały wykonane w plecy, pacjent powinien unikać podnoszenia i skręcania na około sześć tygodni, aby umożliwić cięcie uzdrawiania. Wskaźnik sukcesu zależy od tego, w jakim stanie jest leczony. Na przykład, według Amerykańskiej Akademii Ortopedycznej, ludzi, którzy mają ból głównie nóg spowodowane uciskiem na nerwy, mają o 90 procent wskaźnik sukcesu.