adcov.com

Co to jest Kola Nut Extract?

Ekstrakt z orzechów kola jest ekstrakt z nasion drzewa Kola vera, która rośnie w Afryce i Ameryce Południowej. Ekstrakt z orzechów kola jest sprzedawany jako suplement energii i jako składnik napojów energetycznych.

Historia

Nakrętka Kola był używany przez rdzennych mieszkańców Afryki Zachodniej i Środkowej, a został przywieziony do Nowego Świata przez niewolników. Był on używany w wielu napojów typu cola w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Efekty

Wpływ ekstraktu z orzeszków Kola są bardzo podobne do równoważnej dawki kofeiny, którą zawiera.

Korzyści

Ekstrakt z orzechów kola stwierdzono również do hamowania wzrostu komórek raka prostaty w badaniu opublikowanym w Journal of Toxicology w 2009 roku, przez Rajasree Solipuram i zespół naukowców.

Bezpieczeństwo

Nie ma długą historię stosowania tego produktu, zarówno w Stanach Zjednoczonych i w tradycyjnych miejscach. American Medical Association stwierdził: "Umiarkowane herbaty lub kawy pijący prawdopodobnie trzeba mieć nie troska o ich zdrowie w stosunku do ich spożycia kofeiny pod innych stylu życia (dieta, spożywanie alkoholu) jest umiarkowana, jak również."

Ostrzeżenie

Kofeina może mieć pewne negatywne skutki uboczne, choć, przez zaburzenia snu, a także zwiększenie częstości akcji serca, co może stwarzać problemy dla osób z chorobą serca.