adcov.com

Co to jest Imdur służy?

Co to jest Imdur służy?


Imdur, zgoda rozszerzona wersja tabletka monoazotan lek izosorbidu, zapobiega atakom bolesnej. Imdur został wycofany z rynku w USA w lutym 2009 roku z powodu spadku sprzedaży, ale siedmiu produktów generycznych, które działają równie dobrze pozostać dostępne. Każdy produkt działa przez lowing ciśnienie w naczyniach krwionośnych, więc trzeba uważać na niebezpiecznie niskim ciśnieniem krwi przy podejmowaniu każdej wersji monoazotan izosorbidu.

Stosowanie

US Food and Drug Administration zatwierdziła wszystkie generyczne odpowiedniki Imdur w zapobieganiu dusznicy bolesnej, która strona PDRhealth określa jako "kruszenia ból w klatce piersiowej, który wynika po części zatkane tętnice ograniczyć przepływ potrzebnych bogatej w tlen krwi do mięśnia sercowego."

Podczas monoazotan izosorbidu nie zatrzymać dusznicy atak, który rozpoczął się już w kilku badaniach klinicznych oceniane w artykule opublikowanym w numerze czasopisma Narkotyków lutego 1999 wykazały, że monoazotan izosorbidu "zapewnia skuteczną profilaktykę dla przeciwdławicowe do 12 godzin."

Dawka

Przepisując informacje Imdur w zaleca rozpoczęciem terapii z jednej tabletki 60 mg i zwiększenie dawki do 120 mg po kilku dniach. Dawka może być zwiększona nawet do 240 mg lub obniżona do 30 mg, w zależności od objawów i skutków ubocznych.

Lek działa najlepiej, gdy podjęte z pół szklanki płynu zaraz po przebudzeniu. Nie należy nagle przerywać monoazotan izosorbidu, ponieważ może to powodować objawy dusznicy bolesnej, aby powrócić ze zwiększoną ciężkością.

Skutki uboczne

Większość pacjentów przyjmujących Imdur lub jego odpowiedniki doświadczenia bóle głowy, szczególnie gdy zaczyna się przyjmowanie leku i podczas przyjmowania większych dawek. Te bóle głowy sygnalizują, że lek został wprowadzony do strumienia krwi i zwykle ustępują, gdy pacjenci wziąć aspirynę lub paracetamol. Bóle głowy pojawiają się również ustępują z czasem.

Zawroty głowy występuje również częściej u pacjentów przyjmujących monoazotan izosorbidu. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, dopóki nie wiemy, czy i w jakim stopniu lek wpłynie równowagi i koncentracji.

Niskie ciśnienie krwi lub niedociśnienie, jest istotnym efektem ubocznym. To zazwyczaj występuje, gdy stoisz lub usiąść nagle pić alkohol lub przyjmować inne leki, które zmniejszają ciśnienie wewnątrz naczyń krwionośnych, takie jak diltiazem (np CARDIZEM z Biovail), nifedypina (np ProCardia z Pfizer) i werapamil ( np VERELAN z Elan).

Znaki, że ciśnienie krwi spadła zbyt nisko, ale nie do strefy niebezpiecznej, to zaburzenia widzenia, nadmierne pragnienie, zmęczenie i zawroty głowy. Leżącej i podnosząc ręce i nogi zazwyczaj rozwiązuje łagodne napady niedociśnienia wracając krwi do środka ciała i podniesienie ciśnienia w tętnicach i żyłach całym sercem. Należy poinformować lekarza o wszystkich epizodów niskiego ciśnienia krwi, jednak, ponieważ może trzeba mieć swoich leków lub dawki dostosowane.

Przedawkować

Biorąc za dużo monoazotan izosorbidu prowadzi do skrajnego niedociśnienia. Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów biorąc Imdur lub jeden z jego odpowiedników:

• Krwawa biegunka
• zimna i wilgotna skóra
• Coma
• Zamieszanie
• Omdlenia
• Gorączka
• zaczerwienienie skóry
• kołatanie serca
• Paraliż
• Ciśnienie w głowie
• pocenie Obfity
• Szybkie i płytki oddech
• Drgawki
• ból głowy Throbbing
• Zawroty głowy
• zaburzenia widzenia
• Wymioty

Niezgodnie z zaleceniami Imdur jest, nie ma bezpośredniego leczenia przedawkowania istnieje. Infuzji soli fizjologicznej dożylnie może przyczynić się do podniesienia ciśnienia krwi.

Dostępne produkty

FDA ogłosiła w 11 lutego 2009, Federal Register, że ekspres Imdur jest, Schering Plough, poprosił o pozwolenie, aby usunąć produkt z listy agencji sprzedawanych leków. Schering Plough otrzymał tę zgodę i FDA potwierdziła w komunikacie Federalny Rejestracja z dnia 5 czerwca 2009 roku, które Imdur był "nie wycofane ze sprzedaży ze względu na bezpieczeństwo lub skuteczność" i że obecni i byli generyczne wersje monoazotan izosorbidu nadal mają być identyczne w składzie i skuteczności do Imdur.

Firmy farmaceutyczne Actavis, Brightstone, Dexcel, Elan, Kremers Unii, KV Pharmaceutical and West Ward obecnie produkować odpowiedniki Imdur dla rynku amerykańskiego.