adcov.com

Co to jest estrogenów?

Co to jest estrogenów?


Estrogen jest hormon wytwarzany przez jajników u kobiet, ale z początkiem menopauzy, jajniki powoli zatrzymania produkcji. Niektórzy lekarze przepisują estrogenowej terapii zastępczej (ERT) dla kobiet objawy menopauzy i zapobiegania utracie masy kostnej.

Efekty

Efekty terapii ERT zmieniać, ale w przypadku kobiet na ERT w zmniejszonej częstości występowania chorób serca, udaru mózgu i utratę kości.

Rodzaje Estrogen Replacement

Istnieje kilka rodzajów estrogenów podawanych kobietom. Powszechną formą jest sprzężonych estrogenów, które są produktami składające się z szeregu różnych estrogenów, uzyskanych z różnych źródeł naturalnych.

Dodatkowe rodzaje estrogenów

Poza sprzężonych rodzajów, są także produkty, które zawierają tylko jeden estrogen. Jest również dostępny plaster estrogenu.

Leczenie ziołowe

Wiele kobiet, które szukają bardziej naturalne estrogenów kolej na terapię ziołową. Rośliny takie jak czarny Cohosh, czerwonej koniczyny, dzikiej yam lub produktów roślinnych zawierających izoflawony sojowe lub fitoestrogeny mogą być skuteczne.

Skutki uboczne

Możliwe skutki uboczne terapii zastępczej za pomocą estrogenu należą skrzepów krwi, udar, rak sutka, rak jajnika, rak macicy i kamica żółciowa.