adcov.com

Co to jest Endovenous Ablacja lewej żyły odpiszczelowej?

Co to jest Endovenous Ablacja lewej żyły odpiszczelowej?


Lewe i prawe żyły odpiszczelowej żyły długie ramion biegnących od wnętrza ud do wnętrza części łydki. Zazwyczaj są zaangażowane w Endovenous ablacji techniki stosowany do leczenia żylaków.

Fakty

Według American College of Radiology, żylaki są żyły, które utraciły zdolność do właściwego bezpośredni przepływ krwi z kończyn dolnych do serca. Jest to zwykle spowodowane osłabionych zaworów wewnątrz żyły.

Znaczenie

Żylaki mogą być tylko nieestetyczne, lub może powodować objawy, w tym bólu i ciężkości nóg, nocne kurcze. Ciężkie żylaków może zwiększać ryzyko wystąpienia dużo poważniejsze schorzenia nazwie zakrzepica żył głębokich.

Endovenous Ablacja

Endovenous ablacja jest minimalnie inwazyjny zabieg, który wykorzystuje cewnik wprowadzony do żyły, aby skierować ciepło z optyki laserowej lub elektrodą częstotliwości radiowej. Kurczy Ciepło żylaki obcinając ich ukrwienie.

Korzyści

Przez wykonanie ablacji na żyły odpiszczelowej wielkiej-żyły odpiszczelowej lub-lekarze mogą również traktować bardziej niedostępne żył, które rozchodzą się dalej w dół po lewej lub prawej nogi.

Rozważania

Skuteczność Endovenous ablacji to prawie w 100 procentach, chociaż inne sposoby leczenia są często konieczne.