adcov.com

Co to jest dróg oddechowych zasadowicy?

Kiedy poziom dwutlenku węgla w spadku ciała podczas szybkiego oddechu, wzrasta poziom pH krwi powstałe w stanie medycznym zwany zasadowicę. Zasadowica oddechowych przyczyną poważnych powikłań, które wymagają pomocy medycznej.

Cechy

Hiperwentylacji lub oddychaniu szybko prowadzi do skrócenia czasu dla tlenu być przekształcony w dwutlenek węgla w płucach. Mechanizm ten może wynikać z warunków, takich jak zapalenie płuc, astma, choroby płuc, przedawkowania, zatrucia tlenkiem węgla, gorączka, zakażenia i lęku.

Efekty

Niewystarczająca dwutlenek węgla w wynikach krwi zawroty głowy, drętwienie, bóle głowy, omdlenia, zawroty głowy, splątanie, drgawki, ból w klatce piersiowej, drżenie i skurcze mięśni. Nasilenie objawów zależy od stopnia wyczerpywania dwutlenku węgla w organizmie.

Diagnoza

Dokładna diagnoza zasadowicy oddechowej jest potwierdzone RTG klatki piersiowej i badania laboratoryjne, takie jak badanie funkcji płuc i tętnic testu gazu we krwi.

Zarządzanie

Zarządzanie zasadowicy oddechowego skierowane na leczenie od przyczyny, które powoduje hiperwentylacji.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ponownie ćwiczenia oddechowe, takie jak oddychanie do papierowej torby, może poprawić normalnego cyklu oddychania. Ćwiczenia relaksacyjne mogą pomóc zmniejszyć niepokój i utrudnione oddychanie.