adcov.com

Co to jest dotętniczego Chemioterapia?

Chemioterapia leczenia raka leków opartych na celu ograniczenie lub zabijać komórki nowotworowe, zarówno lokalnie lub w całym ciele. Chemioterapia dotętniczego zlokalizowane jest leczenie, które ma na celu powstrzymanie komórek nowotworowych z minimalnym szkodliwym wpływie na innych układów organizmu.

Fakty

Podczas chemioterapii dotętniczego lekarze dostarczyć leki chemioterapii bezpośrednio do tętnicy odpowiedzialnej za dostarczanie komórek nowotworowych z dopływu krwi, zgodnie z National Cancer Institute.

Tętnicy Położenie

Aby znaleźć właściwą tętnicy, lekarze stosują techniki rentgenowskiej o nazwie angiografii, która wykorzystuje specjalny wstrzykiwany barwnik do pomocy wizualizacji położenia tętnicy, zgodnie z Chemocare.com.

Metody

Lekarz prowadzący może podawać chemioterapii dotętniczego albo przez tymczasowe cewnik umieszczony w odpowiedniej tętnicy, lub za pomocą pompy i towarzyszące cewnika implantowanego pomiędzy skórą i mięśni bazowego, raporty Chemocare.com.

Zastosowania

Lekarze najczęściej stosowany dotętniczego chemioterapii do leczenia raka, które przenosi się z jelita do wątroby, zgodnie z Chemocare.com. Dodatkowe potencjalne zastosowania obejmują leczenie raka trzustki, żołądka i kończyn mięsaka, raka głowy i szyi.

Rozważania

Liver Cancer Network zauważa, że ​​dowody zwiększonego przeżycia z chemioterapią dotętniczego jest ograniczona.