adcov.com

Co to jest dobry Zakres ciśnienia krwi Podczas ciąży?

Ciśnienie krwi składa się z dwóch numerów - skurczowego (u góry) liczba i rozkurczowego (na dole) numeru. Te liczby nagrywać ile ciśnienie jest wywierane przez krew, gdy jest kursów poprzez tętnic.

Normalny zakres

Odczyty ciśnienia krwi pomiędzy 90/60 i 140/90 są rozpatrywane w normalnym zakresie. To samo dla kobiet w ciąży i u kobiet nie będących w ciąży.

Niedociśnienie

Niedociśnienie tętnicze ciśnienie krwi jest niższe niż 90/60. Dostawca nie może być zaniepokojony, jeśli ciśnienie krwi jest trochę niższa niż ta, o ile nie występują inne objawy, takie jak zawroty głowy i zmęczenie.

Nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze ciśnienie krwi jest wyższe niż 140/90 czytanie. Dostawca będzie zainteresowany, jeśli ciśnienie krwi jest wyższe niż to, co może być sygnałem ostrzegawczym dla stan znany jako stan przedrzucawkowy, zwłaszcza jeśli jest w towarzystwie białka w moczu. Przewlekłe nadciśnienie tętnicze w czasie ciąży może również powodować niską wagę urodzeniową i przedwczesny poród.

Stan przedrzucawkowy i rzucawka

Stan przedrzucawkowy jest poważna diagnoza, która może powodować obrzęki i bóle głowy. Stan przedrzucawkowy może szybko przejść w stan przedrzucawkowy, który może spowodować seizers i doprowadzić do śmierci matki i dziecka. Jeśli stan przedrzucawkowy jest zdiagnozowana, prawdopodobnie będzie zlecone bedrest i ściśle monitorowane.

Ostrzeżenie

Jeśli masz ponad 35 lat, w przeszłości wysokie ciśnienie krwi, miał stan przedrzucawkowy podczas poprzedniej ciąży lub spodziewa wielokrotności, masz większe ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze w czasie ciąży.