adcov.com

Co to jest cukrzyca II?

Cukrzyca jest chorobą trzustki. Cukrzyca typu II jest jednym z trzech głównych typów choroby. Początkowo znany jako cukrzycę dorosłych, został przemianowany, kiedy odkryto, że może wystąpić również u dzieci.

Mechanizmy insuliny

Trzustka wydziela insulinę, hormon, który pomaga regulować poziom glukozy (cukier prosty) we krwi, działając jako pojazd do dostarczania glukozy do komórek, dzięki czemu można go używać do przechowywania energii lub w celu późniejszego wykorzystania.

Diagnoza

W cukrzycy typu II, trzustka nie może wytwarzać ilości insuliny lub komórki mogą być oporność na wpływ insuliny. Wada ta prowadzi do wyjątkowo wysokiego poziomu cukru we krwi. Cukrzycę diagnozowano wówczas, gdy poziom glukozy we krwi na czczo jest powyżej 125 miligramów na decylitr (mg / dl).

Objawy

Wiele objawów poprzedzać wystąpienie cukrzycy typu II, ze nadmierne pragnienie i oddawanie moczu najczęstszych zdarzeń. Utrata wagi zwykle następuje ten cykl, jak nadmiar kalorii cukru są wydalane z moczem. Inne objawy to zaburzenia widzenia, senność, nudności, uczucie mrowienia w nogach i niezdolność do koncentracji.

Czynniki ryzyka i konsekwencje

Otyłość od złych nawyków żywieniowych i brak ruchu jest chyba największym czynnikiem ryzyka, który prowadzi do cukrzycy typu II. Dziedziczenie może również odgrywać rolę w pewnych grup rasowych i kulturowych, a także w rodzinach. Cukrzyca typu II może prowadzić do uszkodzenia praktycznie każdym narządzie w organizmie. Niektóre z najgorszych skutków obejmują ślepotę, neuropatia prowadzi do amputacji, serca i nerek, i udaru mózgu.

Zarządzanie

Leczenie cukrzycy typu II obejmuje leczenia insuliną, diety niskowęglowodanowej i ćwiczenia, a także przyjmowanie leków przepisanych przez lekarza, aby regulować ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i nerek. Jak to jest przewlekłą chorobą, musi być starannie kontrolowane w ciągu całego życia.

Długoterminowy

Cukrzyca jest nieuleczalną, przewlekłą chorobą, która ma destrukcyjny wpływ na organizm, jeśli nie kontrolowane. Utrzymanie prawidłowej masy ciała, jedzenia odżywcze diety bogate w błonnik i regularne ćwiczenia fizyczne mogą utrzymać skutki choroby w ryzach.