adcov.com

Co to jest cichy Migrena?

Cichy migrena ma wiele typowych objawów regularne migreny bez bólu głowy. To jest często mylone z innymi chorobami, ponieważ człowiek może doświadczyć wzroku, słuchu i mowy problemów. Często te rodzaje bólów głowy stworzyć aurę, fazę, w której pojawi się wiele objawów i ostrzec przyjście cichej migreny.

Znaczenie

Inna nazwa dla cichych migreny jest migrena oko, i ten rodzaj migreny pojawia się zwykle w późniejszym okresie życia i więcej u mężczyzn niż u kobiet. Niektóre objawy są zaburzenia widzenia, takie jak widzenie migające światła, zygzakowate linie i zakłóceń. Inne objawy to: zawroty głowy, dzwonienie w uszach i problemy ze znalezieniem właściwych słów podczas rozmowy. Problemy wizualne może trwać od 20 do 40 minut na średniej.

Funkcja

Czasami milczenie jest mylone z migreną bardziej poważnych chorób, takich jak stoke lub hipoglikemii. Migrena jest schorzeniem neurologicznym, a ciche migreny ma cztery fazy. Etap Prodrom ostrzega, że ​​migrena nadchodzi z wielu objawów, takich jak drażliwość, dezorientacja, pragnienia lub nudności. Aura to kolejny wyjątkowy etap cichej migreny, znany przede wszystkim do objawów wizualnych w oczach. Około jedna na pięć osób odczuwa aurę i może wyświetlić inne objawy, takie jak problemy z silnikiem, czuciowych i mowy. Ból jest trzeci etap, w którym ciche migreny nie mają komponent bólu głowy. Zaburzenia widzenia to Tunnel Vision, kropek lub plam w wizji i halucynacje słuchowe. Ostatnia faza jest rozdzielczość, w których migrena poszkodowany odczuwa zmęczenie i ogólne złe samopoczucie.

Cechy

Ciche migreny są często spowodowane przez fizyczny lub emocjonalny stres, brak snu, pomijane posiłki, kofeina i zanieczyszczenia środowiska. Niektóre rodzaje żywności, takich jak orzechy, czekolada czy marynowanych żywności wywołać migreny. Czasami zmiany hormonalne u kobiet, jak miesiączki, ciąży i menopauzy będzie inna przyczyna. Większość cichych objawy migreny towarzyszą dreszcze, biegunka, nudności i zmęczenie. Niektórzy ludzie wykazują objawy emocjonalne takie jak splątanie, drażliwość i stany euforii. Objawy aury to migające światła, zakłócenia smaku i zapachu i halucynacje słuchowe.

Identyfikacja

Naukowcy uważają, że migreny dotyczą, jak komórki nerwowe w mózgu wypalania, jak i aktywności nerwowej mózgu i przepływ krwi. Aury jest często spowodowana nadmiernym pobudzeniem nerwu w mózgu, a następnie przez wciśnięcie aktywności komórek nerwowych. Ta obniżona wzór mózgu nazywa depresji korowej rozszerzającą i rozprzestrzenia się w górnej warstwie mózgu. To podróż do wizualnej centrum mózgu zwanej płata potylicznego, do części odczuciami ciała mózgu zwanej płat ciemieniowy i części słuchu w mózgu. Wzór mózgu odzwierciedla objawy migreny.

Leczenie

W leczeniu objawów migreny ciche, chorzy powinni skontaktować się z lekarzem, aby uzyskać właściwą diagnozę. Zaleca się prowadzić dziennik żywności, aby zobaczyć, czy dana dieta powoduje lub przyczynia się do milczących migreny. Istnieje ponad 100 leków stosowanych w leczeniu migreny, więc pacjent może trzeba spróbować różnych leków przed znalezieniem jednego, że działa dobrze. Lekarz musi wiedzieć o wszelkich innych leków, które pacjent przyjmuje w zapobieganiu powikłaniom wynikającym z niewłaściwej kombinacji leków. Ważne jest dla osób cierpiących na migreny dobrze zjeść i uzyskać odpowiedni odpoczynek i ćwiczenia.