adcov.com

Co to jest chirurgia TMJ?

TMJ jest medyczne określenie warunków wpływających stawu skroniowo-żuchwowego w szczęki człowieka. Dorośli i dzieci są zarówno podatne na zaburzenia TMJ. Niektóre opcje leczenia obejmują szelki, leków i terapii fizycznej. Gdy konwencjonalne metody leczenia nie pomogą lub jeśli nie jest uszkodzenie stawu, istnieje kilka różnych operacji chirurgicznych, które można wykonać, aby pomóc zarządzać ból przy zaburzeniach TMJ.

Stawu

Stawu jest określenie kilku różnych zabiegów stosowanych w leczeniu chorób TMJ. Te operacje obejmują dyscektomii, repozycjonowanie dysku, condylotomy i wspólnej wymiany. Każdy zabieg chirurgiczny ma możliwość zaoferowania ulgę w bolesnych objawów TMJ. Opcje chirurgia również stanowić zagrożenie. Obrzęki, zwiększenie bólu, krwawienia i zakażenia mogą wystąpić po operacji stawów skroniowo-żuchwowych. Uraz ucha lub nerwów jest możliwe podczas zabiegu endoprotezplastyce. Procedura stawu przyczynia się do poprawy funkcji stawu skroniowo-żuchwowego, ale osoba może nadal odczuwać ból.

Repositioning Disc

Niektóre zaburzenia TMJ są spowodowane płycie chrząstki spadł z pozycji. Ruch chrząstki powoduje efekt dźwiękowy, kiedy indywidualne otwiera usta. Dysk można także przyciąć okolicznych nerwy i spowodować wiele bólu. Operacja wykonywana jest płyta repozycjonowanie manipulować dysk z powrotem na miejsce i zabezpieczyć go na miejscu. Zabieg jest wykonywany przy użyciu znieczulenia ogólnego i zwykle wymaga krótkiego pobytu w szpitalu.

Dyscektomii

Potrzebne jest dyscektomii gdy dysk chrząstki jest poważnie uszkodzony i nie jest już w stanie zapewnić amortyzację w stawach skroniowo-żuchwowych. Dyscektomii odbywa się także wtedy, gdy operacja zmiany położenia na dysku nie udało się utrzymać dysk w miejscu. Niektóre dyski będą stale wypaść z pozycji lub przesunie w obrębie stawu. Te warunki TMJ dobrymi kandydatami do zabiegu dyscektomii. Podobnie jak w przypadku operacji wycofywania, dyscektomii wymaga krótkiego pobytu w szpitalu i znieczulenia ogólnego. Celem operacji jest usunięcie materiału na płytę i pozostawić blizny rosną i wypełnić wspólną przestrzeń. Recovery dla operacji dyscektomii trwa tygodni do kilku miesięcy. Blizny pomoże zmniejszyć tarcie ocieranie się kości w stawie.

Condylotomy

Condylotomy polega chirurgicznie przekształcania kłykcia żuchwy. Kłykieć jest koścista kawałek, który rozciąga się na płycie. Condylotomy nie jest wspólna dla operacji chirurgicznej. Jest to zwykle wykonywane tylko w przypadkach ekstremalnych urazu stawu.

Wymiana TMJ

Jeśli połączenie jest poważnie uszkodzony i nie ma innych opcji, stawu skroniowo-żuchwowego może być usunięte i zastąpione. Szczęka jest pierwszym przewodowe zamknięte trzymać usta w pozycji. Wspólny jest chirurgicznie usunięte i nowe przeszczepu jest umieszczony. Po kształtowaniu nowego kłykcia i wygładzenie okolic, przeszczep jest wkręcona w szczękę. Najlepszym źródłem informacji dla budowy nowego stawu skroniowo jest od osoby własnej kości piersiowej.