adcov.com

Co to jest chirurgia płodu?

Co to jest chirurgia płodu?


Fetal chirurgii jest często tylko rodzice mają przy opcji stan zagrażający życiu zostało odkryte przez rutynowe USG. Choć może to być trudna decyzja, aby rodzice się, że jest to prawdopodobnie najważniejszy DECYZJĘ będą kiedykolwiek w życiu ich dziecka.

Historia

Pierwsza transfuzja krwi do płodu miała miejsce w 1960 roku, ale dopiero w 1980, że chirurgia płodu została odkryta. Został on opracowany przez eksperymentalne wykorzystanie zwierząt na Uniwersytecie Californnia w San Francisco. To było w 1981 roku, że pierwszy człowiek Operacja płodu miała miejsce. Dr Michael Harrison jest uznawany, który przeprowadził pierwszą operację płodu. Fetus zdiagnozowano wrodzoną wodonerczu, stan, w którym wzdęcia miedniczki powoduje zablokowanie, co powoduje niezdolność moczu przepływać swobodnie z nerki. W rezultacie zanik nerki lub całkowicie słabnąć. Dzięki chirurgii płodu Dr Harrison wykonaniu, stan został poprawiony i dziecko przeżyli.

Znaczenie

Fetal operacje zostały zapisane życie tysięcy dzieci przez korygowanie zagrażających życiu wady wrodzone. Są one wykonywane, kiedy nie ma innego sposobu na płód, aby przetrwać do ich dostawy lub, gdy zostało ustalone, że nieprawidłowość nie stają się zbyt ciężkie do leczenia po porodzie. Fetal operacje umożliwiają lekarzowi do rozwiązania tego problemu na tyle długo, aby kontynuować rozwój płodu w macicy tak, że jest na tyle silny, aby przetrwać szerszej operacji, gdy zostały dostarczone.

Funkcja

Wrodzone zaburzenia są zwykle odkryte przez USG około dwudziestego tygodnia ciąży. Po nieprawidłowości został zlokalizowany, lekarz zadecyduje, czy płód może przeżyć z nim do daty dostawy, lub jeśli jest to ciężka tyle, by dokonać operacji płodu. Jeśli wymagana jest operacja płodu, lekarz będzie określić, jaki typ operacji płodu jest konieczne. Są to zabiegi, które są uważane inwazyjnych inni minimalnie inwazyjne. Typ zabiegu płodu wykonywane jest zależna od stopnia nienormalności.

Rodzaje

Istnieją trzy główne rodzaje operacji chirurgicznych płodu. Pierwszym i najbardziej inwazyjne chirurgii płodu jest otwarta. Ten rodzaj jest podobny do Ceasarean sekcji, a nacięcie w brzucha matki i płodu jest częściowo usunięta. Podczas zabiegu, płód czerpie resuscytacyjnych przez łożysko, natomiast naprawy wykrycia nieprawidłowości chirurga. Po zakończeniu, dziecko zostaje umieszczona z powrotem w macicy do dalszego rozwoju. Ryzyko przedwczesnego porodu są wysokie w tym przypadku, a więc macierz jest często stosowany lek w celu zapobiegania zapoczątkowaniu porodu. Drugi typ zabiegu płodu jest znany jako fetendo operacji. Choć nie tak inwazyjne, to nadal stanowi zagrożenie dla przedwczesnego porodu. W tym zabiegu, lekarz będzie używać obrazów wideo, jak on wstawia narzędzi chirurgicznych do macicy, wyeliminowaniu usterki. Wreszcie istnieje fetoscopic chirurgiczna, która jest co najmniej inwazyjna forma zabiegu płodu. Jest wykonywane przez tworzenie małych otworów w jamie brzusznej matki, a jednocześnie nie wymaga nacięcia do macicy, ani nie wymagają endoskopowego widok w macicy. Lekarz kieruje USG, pomagając mu zlokalizować nieprawidłowości. Fetoscopic chirurgii płodu stanowi niewielkie lub żadne ryzyko przedwczesnego porodu.

Rozważania

Gdy rodzice zostali poinformowani o swoich możliwości, muszą wziąć pod uwagę wiele rzeczy przed podjęciem decyzji. Po pierwsze, matka odczuwasz dyskomfort z chirurgii i najprawdopodobniej będzie umieszczony na leżenia w łóżku przez pozostałą część ciąży, aby zmniejszyć ryzyko porodu przedwczesnego. Jeśli istnieją inne dzieci w domu, rodzice będą musieli polegać na grupie wsparcia przyjaciół i rodziny, aby pomóc matce w opiece nad tymi dziećmi. I choć większość operacje płodu są udane, rodzice muszą zdać sobie sprawę, że jest tylko tymczasowy zabieg, aż dziecko się urodzi. Następnie będzie musiał być poddany dodatkowej operacji usunięcia nieprawidłowości, czy to guz lub zabieg chirurgiczny w celu dalszego prawidłowego rozszczepem kręgosłupa. Muszą oni również uważają, że sukces chirurgii płodu może spowodować przeżycia dziecka po urodzeniu. Jest to po prostu leczenie tymczasowe do czasu dziecko jest dostarczane.

Ostrzeżenie

Istnieje ryzyko związane z chirurgii płodu, chociaż te zagrożenia są bardziej dla płodu niż matki. Ryzyko związane chirurgii płodu to nadmierne krwawienie, infekcje i przedwczesny poród. Jeśli otwarta chirurgii płodu jest wykonywana, to będzie konieczne dla matki mieć Ceasarean sekcję dla urodzenia dziecka z powodu nacięcia do brzucha i macicy. Oznacza to również przyszłe odcinki Ceasarean dla kolejnych wcieleń. Lekarz wyjaśni wszelkie ryzyko związane z chirurgii płodu, ale jeśli masz jakiekolwiek pytania, poproś. Ważne jest, aby dokonać decyzji o wszystkich potencjalnych zagrożeniach przedstawionych do Ciebie.