adcov.com

Co to jest chirurgia ogólna?

Co to jest chirurgia ogólna?


Wiele osób łatwo pokonać drobne dolegliwości. Kiedy zachorują, albo traktują się z bez recepty lub mogą wziąć szybki wyjazd do lekarza i otrzymać receptę. Czasami ludzie potrzebują czegoś więcej niż tylko podstawowe leki. Muszą mieć coś usunąć z wnętrza ciała, lub coś w środku z nich wymaga naprawy. Gdy to nastąpi, mają w procesie zwanym operacji. Chirurgia ogólna spada w pewnych wytycznych.

Rola chirurga ogólnego

Wiedza i zakres praktyki chirurga ogólnego przypada około sześciu kluczowych obszarach: brzuch, przewodu pokarmowego, układu hormonalnego, piersi, skóry i naczyń krwionośnych. Mogą one w leczeniu pacjentów z drobnymi problemami, jak i pacjentów z tych największych, takich jak rak. Jeśli znasz kogoś, kto miał jego załącznik usunięty lub musiał mieć operację przepukliny, to są przykłady chirurgii ogólnej. Gdy ktoś jego pęcherzyka żółciowego usunięty, to jest również uważane chirurgii ogólnej.

Wszystko Chirurgia narządów trawiennych Na Czy nie Ogólne

Nie wszystkie operacja z udziałem układu trawiennego jest chirurgia ogólna. Chirurgia ogólna jest często używany do podstawowych procedur. Procedury chirurgiczne, gdy staje się bardziej skomplikowane, chirurgiczne usunięcie fragmentu jelita na przykład, uzyskuje się bardziej specyficzne określenia, takich jak jelita operacji.

Wspólne Przychodnie ogólne

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, trzy z najczęstszych rodzajów chirurgii ogólnej są wyrostka robaczkowego, biopsje piersi i cholecystektomia. Wyrostka robaczkowego jest chirurgiczne usunięcie wyrostka robaczkowego. Biopsja piersi jest usunięcie tkanki lub komórek do badania pod mikroskopem. Cholecystektomia jest chirurgiczne usunięcie pęcherzyka żółciowego.

Postępy w chirurgii ogólnej

Wiele szpitali jest zwiększenie ich wykorzystania technik minimalnie inwazyjnych, jeśli chodzi o chirurgii ogólnej. Klinika Chirurgii Columbia University zauważa, że ​​laparoskopia jest operacją z wyboru procedur, takich jak cholecystektomii i wyrostka robaczkowego. Dr Mateusz Kohn z Cleveland Clinic wykonał cholecystektomii przy użyciu jednego nacięcie pępka pacjenta z zastosowaniem techniki laparoskopowej. Pacjent nie otrzymał widoczną bliznę z postępowania i został zwolniony ze szpitala dwa dni później.

Rama czasowa

Przychodnie ogólne reguły nie zabiera wiele. W zależności od nasilenia choroby i od umiejętności chirurga wykonującego operację, cholecystectomy trwa około godzinę, co jest porównywalne z wyrostka.